ПоддержатьУкраїнська

З 12 травня Київ почне виходити з карантину - подробиці

StopCor
StopCor

StopCor

З 12 травня Київ почне виходити з карантину - подробиці

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що столиця підготувала план першого етапу послаблення карантинних обмежень. "Перший етап послаблень ми почнемо, якщо на 12 травня не буде різкого збільшення кількості хворих", - зазначив Кличко на брифінгу

За словами Кличка, на першому етапі в Києві дозволять роботу: непродовольчих магазинів загальною площею до 300 квадратних метрів. З вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10 квадратних метрів площі приміщення. Та з обов‘язковою санітарною обробкою приміщення двічі на день.

Великі торгові центри та магазини в них на першому етапі не відкриють.

Зможуть розпочати роботу перукарні та салони краси – за попереднім записом. Не більше одного клієнта на кожну послугу одночасно. З вимогою санітарної обробки робочого місця після кожного клієнта.

Кав‘ярні і ресторани, матимуть можливість працювати на виніс. Із вимогою санітарної обробки приміщення двічі на день.

Буде дозволена робота тимчасових споруд (ларьків) - із забороною споживання їжі та напоїв на місці.

Працюватимуть невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші) – із дотримання вимоги не більше 1 співробітника на 10 квадратних метрів. Та не більше 1 клієнта на 10 квадтратних метрів.

Дозволять роботу адвокатських та нотаріальних бюро, аудиторів - з вимогою не більше 1 відвідувача на 10 квадратних метрів площі приміщення.

"У всіх установах та на підприємствах обов’язкова термометрія співробітників та відвідувачів. І обов’язкові правила безпеки. Якщо клієнт без маски – його або не впускають у приміщення. Або це відповідальність надавача послуг. І він повинен забезпечити клієнта маскою" - повідомив міський голова на брифінгу

Також відкриють для відвідування парки та сквери. Там, дозволять ходити групами не більше двох людей. Або, якщо з дітьми, - двоє дорослих, двоє дітей.

Будуть працювати автокінотеатри.

Кличко сподівається, що уряд цього тижня внесе ринки до переліку об’єктів, яким дозволять працювати.

Він підкреслив, що на першому етапі послаблень зачиненими залишаться школи та садки, дитячі та спортивні майданчики. Прибережні зони відпочинку.

Громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі. Приватний бізнес має вирішити питання підвезення своїх працівників на роботу. Метро в столиці відкриється за рішенням уряду.

Кличко підкреслив, що в публічних місцях всі кияни мають дотримуватися правил безпеки і бути в масках.

В столиці продовжує діяти норма про обов’язкове закриття на каратин установ та підприємств, на яких буде виявлений спалах захворювання на коронавірус. Наразі, за словами Кличка, в місті закриті на карантин три осередки спалаху вірусу. – Києво-Печерська Лавра, Іонинський та Покровський Голосіївський монастирі.

Другие новости