ПоддержатьУкраїнська

Очільник "Укрзалізниці" Юрик приїхав на роботу власним потягом: перфоманс у центрі столиці (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

Очільник 'Укрзалізниці' Юрик приїхав на роботу власним потягом: перфоманс у центрі столиці (фото)

У столиці активісти кількох громадських організацій влаштували перфоманс на тему корупції в "Укрзалізниці", якій, на їхню думку, сприяє очільник підприємства Іван Юрик. Чоловік у масці з зображенням Юрика демонстрував, що він нібито приїхав на роботу власним потягом.

Юрик нібито приїхав потягом на роботу Фото: СтопКор

"Хоча пасажирські перевезення через епідемію коронавірусної хвороби в Україні були призупинені, Іван Юрик все одно вирішив закупитись мастильними матеріалами та пальним, щоб провести тендер і отримати відкат у розмірі 80 мільйонів гривень. Цей відкат він "розпиляв" із директоркою Департаменту Таїсією Олійник", – наголосив ГО "Стоп нелегал" Денис Шинкаренко.

На тендері Юрик заробив 80 млн відкату, - активісти Фото: СтопКор

Як розповів активіст ГО "Стоп корупції" Максим Томілов, Юрик та Олійник нібито провели тендер на 260 мільйонів, до якого навмисно не допустили великі компанії, які пропонували більш вигідні умови.

"У грудні 2019 року "Укрзалізниця" розпочала тендер на закупівлю мастильних матеріалів та пального. На момент оголошення відкриття тендеру, на базах зберігання УЗ цього мастильного палива було більш ніж як на пів року. Саме в той час розпочались карантинні обмеження та епідемія COVID-19 в Україні, що дало зрозуміти, що найближчим часом залізничні перевезення будуть обмежені. Попри це, тендер на 260 млн гривень було проведено. Заявку подали 7 компаній – 2 іноземні та 5 українських. Серед них – найбільші виробники мастила та палива в Україні. Проте через якісь формальні причини до участі в тендері було допущено лише 2 компанії. Одна з них – це представник казахстанської компанії "Хілл-Корпорейшн Юкрейн", яка розташована за 4 тис. км, та друга, "Корнет Холдинг", для якої, власне, й робився тендер. Казахстанський виробник, який перебував дуже далеко, за ціновою політикою не міг змагатись з українським представником. Незрозуміло, чому такі потужні українські компанії, як "Міроіл", "Торум" "КСМ Трейд" не були допущені до участі в тендері. А не були допущені, тому що вони пропонували ціни на паливо на 80 мільйонів нижчі, ніж компанія "Корнет-Холдинг", а керівництво УЗ було зацікавлене в тому, щоб продати це паливо дорожче та отримати з цього відкат. Відкат у 80 мільйонів. Поки люди сиділи на карантині, то інші, такі, як Юрик та Таїсія Олійник, "розпилювали" між собою ці кошти. Ми вважаємо, що вкрадені гроші обов’язково мають бути повернені до державного бюджету", – наголосив він.

Фото: СтопКор
Під УЗ вже місяць не вщухають різні акції протесту Фото: СтопКор

Другие новости