ПоддержатьУкраїнська

Через новий закон про "євробляхи" держбюджет недоотримуватиме кошти

StopCor
StopCor

StopCor

Через новий закон про 'євробляхи' держбюджет недоотримуватиме кошти

У Кабміні оцінили пропозицію щодо зниження акцизів на розмитнення авто. Як виявилось, що добре простим українцям – не вигідно владі. Так, через новий закон про"євробляхи" бюджет може недоотримати 2 млрд грн.

Новину передає "Преса України".

У Кабінеті міністрів України розповіли, що проект закону № 8487, який передбачає зниження ставок акцизного податку на легкові транспортні засоби, вигідний для українців, однак не вигідний для держави. Як зазначено у висновку Кабміну, у разі прийнятті закону до бюджету щороку не надходитиме 2 млрд грн.

"При цьому в законопроект не представлені пропозиції щодо фінансового забезпечення або покриття можливих втрат бюджету, що не узгоджується зі статтею 27 Бюджетного кодексу України", – наголошується у висновку.

Крім того, чиновники зауважили, що зниження акцизів на розмитнення легкових авто, яким більше десяти років, негативно вплине на виробництво транспортних засобів в Україні.

"Реалізація законодавчої ініціативи може привести до збільшення обсягів ввезення в Україну та легалізацію вже ввезених уживаних транспортних засобів, переважно тих, які були в користуванні близько 10 років", – також зазначено у документі.

Нагадаємо, 13 липня народні депутати під тиском "євробляхерів" проголосували за основу законопроектів, які дозволять знизити акцизи на розмитнення автівок, а також посилити відповідальність за користування нерозмитненими авто.

Другие новости