ПоддержатьУкраїнська

Четверта частина українців живе за межею бідності – світовий банк

StopCor
StopCor

StopCor

Четверта частина українців живе за межею бідності – світовий банк

Починаючи з 2014 року кількість українців, які живуть бідно, зросла на цілих 11%. У світовому банку розповіли, з чим це пов’язано та що треба робити, щоб виправити ситуацію.

Новину передає "Преса України".

Сату Кахконен, директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови розповіла, скільки українців проживає за межею бідності. За її даними, таких 25%. У 2014 році цей відсоток був рівний 14.

"Економічна криза, що почалася в Україні у 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п'ять років тому", – розповіла Кахконен.

Вона також зауважила, що вийти з кризи можливо. Зокрема, провівши ряд реформ на користь українців та створивши Вищий антикорупційний суд та незалежні наглядові ради у держбанках, щоб держкошти не "освоювались" окремими впливовими людьми.

При цьому Кахконен підкреслила, що економічний потенціал України значно вищий, ніж у Польщі, Румунії, Грузії чи Індонезії.

"В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне розташування на перехресті Європи та Азії. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни, зокрема, створять прозорий ринок землі, буде й стимул для підвищення стандартів життя", – пояснила Кахконен.

Підсумовуючи вона зазначила, що починаючи з 2014 року Світовий банк вкладав в Україну чималі кошти. Тим не менше, держборг країни зменшується досить повільними темпами.

"Також існують ризики, пов'язані із інфляцією, а вона пов'язана зі зростанням зарплати вдвічі і збільшенням субсидій, унаслідок чого неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін", – завершила Кахконен.

Другие новости