![Держгеокадастр Києва: люди, цифри, схеми](https://i.stopcor.org/news/2021/7/1/derzhgeokadastr.jpg?size=2010x1130)
У попередніх матеріалах ми звертали увагу на корупційний десант із Дніпра в столичному Держгеокадастрі. Новий очільник земельного відомства Денис Гончар підтягнув із собою команду з рідної Дніпропетровщини. Але на додачу до Селени Вайзберг та Марка Фоміна взяв із собою кишенькову громадську організацію. ГО «Рейдер стоп» також родом із Дніпра.
Можна дізнатися, що ця ГО афільована з адвокатським офісом бізнесу родини Галкіних та сина судді Чернігівського апеляційного суду Олександра Демченка. Максим Галкін та Ігор Демченко — єдині її засновники.
![Фото: скриншот](https://i.stopcor.org/gallery/2021/7/1/derzhgeokadastr-1.jpeg)
![Фото: скриншот](https://i.stopcor.org/gallery/2021/7/1/derzhgeokadastr-2.jpeg)
До чого ця увага до ГО «Рейдер стоп»?
Річ у тім, що до Держгеокадастру постійно звертаються громадські організації з запитами щодо перевірок різних об’єктів, де змістовно та розлого викладають інформацію про виявлені активістами правопорушення, наприклад, забудову земельних ділянок, цільове призначення яких не відповідає намірам забудови.
Зазвичай, у відповідь посадовці обіцяють внести інформацію у план перевірок, а далі справа не рухається.
Але для ГО «Рейдер стоп» достатньо лише фрази про можливе порушення вимог земельного законодавства – без конкретних доказів чи фактів. Звернення в 10 рядків (!) разом із кадастровим номером ділянки виявилося достатньо для позапланової перевірки.
Зрозуміло, що це проста схема: маючи службову інформацію з бази даних кадастру, посадовці знають, які є проблеми зі строками переоформлень земельних ділянок. Потім своя «кишенькова» організація дає запит на перевірку, а земельна інспекція вже створює проблеми та тиск на підприємців, а в адвокатському офісі їх «розв'язують».
Усього за місяць роботи цієї бригади, з квітня до травня, вдвічі (з 13 до 24) збільшилася кількість позапланових перевірок використання земель. А частка звернень від громадських організацій збільшилась з 38% до 75%.
Ви вже здогадуєтеся, яка ГО є чемпіоном за результативними зверненнями до Держгеокадастру Києва щодо перевірок?
З цим питанням ми вже звертаємося до столичного Держгеокадастру.