Брудні ігри із засобами для чищення: броварські чиновники намагаються в буквальному сенсі "відмити" кількасот тисяч гривень за допомоги улюбленого постачальника. Утім, на корупційну "пральню" звернули увагу не лише активісти руху "За чесні закупівлі", але й представники Антимонопольного комітету.
Нагадаємо, йдеться про закупівлю засобів для чищення, вартість яких було завищено вдвічі. Загальна сума тендера тоді перевищила 1 мільйон: Управління освіти й науки Броварської міської ради планувало придбати близько 15 тисяч літрів рідких засобів. З трьох пропозицій – ТОВ "Гренландія", ТОВ "ФАРТУНАТ" та ТОВ "ВІК-ХХІ" переможцем вийшла остання – найвища.
Схема наживи виглядає ще зухвалішою через те, що аналогічна за змістом і масштабом закупівля обійшлася сусідньому Борисполю вдвічі дешевше.
"Умови тендера було прописано під конкретну компанію з наваром у 40%, але трапився "нежданчик": Антимонопольний комітет України зобов'язав замовника внести зміни", – коментує координатор руху "За чесні закупівлі" Роман Сімутін.
Згодом повторна закупівля засобів чищення броварським УОН все ж відбулася, але очікувана вартість становила вже близько 800 тисяч.
Та антимонопольникам ще двічі довелось втручатись і скасовувати рішення тендерного комітету. Адже, у кращих традиціях броварської освіти, улюбленого постачальника чиновники намагались протягти "не миттям, так катанням".
24 травня 2019 року замовник оголосив уже четверту процедуру закупівлі за ідентифікатором UA-2019-05-24-000725-c.
Свої пропозиції надали три учасники: ТОВ "Гренландія", ТОВ "ДЕЗ-ТАЙМ" та ТОВ "ВІК-ХХІ". Найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ "Гренландія" в сумі 605 479,80 грн замовник відхилив, пославшись на відсутність фото етикеток товарів.
А переможцем стало "ДЕЗ-ТАЙМ" із пропозицією 796 339 грн.
Представники ТОВ "Гренландія" двічі звертались до АМКУ з оскарженням результатів торгів, але цього разу жодну зі скарг не задовольнили.
Дивним фактом є укладення Додаткової угоди №1 від 09.08.2019 до Договору №441 від 08.08.2019, про зменшення обсягу закупівлі та зміну загальної вартості, яка тепер становить – 456 275 грн.
Тож, сам факт того, що вдалося досягнути зниження вартості тендера з 1 млн до майже 500 тисяч гривень – вже перемога громадських активістів, адже завдяки розголосу вдалося зекономити півмільйона гривень.
Тож ми продовжимо відстежувати неправомірні закупівлі та інформувати про ці випадки як відповідні антикорупційні органи, так і громадськість. Чекайте на нові резонансні викриття!