ПоддержатьУкраїнська

Майстри на всі руки: у ДФС «шиють» справи і «малюють» показники

StopCor
StopCor

StopCor

Майстри на всі руки: у ДФС «шиють» справи і «малюють» показники

Понад 900 тисяч гривень – саме таку суму торік ДФС озвучила як спрямоване в бюджет відшкодування збитків у кримінальних справах. На перший погляд, значний показник. Та чи не фікція це? Адже майже 608 млн грн з цієї суми стосуються лише одного кримінального провадження, подробиці якого дізнавалась Лілія Ткачук.

https://www.youtube.com/watch?v=FSYmVd9ohyM

«Східний гірничо-збагачувальний комбінат» – державне підприємство, єдине в Україні, що забезпечує видобуток природного урану. Географічно комбінат розташований в трьох областях: Дніпропетровській, Кіровоградській та Миколаївській. Саме це підприємство начебто ухилилось від сплати податків на 608 млн грн.

На своїй сторінці у Фейсбук перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан написав, що завдяки співробітникам податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС компанія, яка умисно ухилилася від сплати понад 608 млн грн обов’язкових платежів, відшкодувала в бюджет завдані збитки.

 Торік ДФС ''принесла'' до бюджету майже мільярд гривень, але 600 млн з них стосуються одного провадження

Та чи насправді тут є заслуга податківців? У травні 2015-го року податкова міліція відкриває кримінальне провадження проти ДП «Східний ГЗК» на підставі акту податкової перевірки за фактом ухилення від сплати податків у сумі 23 млн грн під час господарських взаємовідносин з рядом підприємств з ознаками фіктивності.

Журналісти «СтопКору» зуміли поспілкуватись про цю історію з Олексієм – чинним працівником регіонального підрозділу податкової міліції, який працює в органах понад 15 років. Він погодився прокоментувати нам усі історії та відкрити схеми податківців лише за однієї умови – його обличчя не буде видно, а голос буде видозмінено.

Чоловік розповідає, що в цьому випадку податківці мали б відкривати провадження не лише за статтею ухилення від сплати податків, а також і за статтею розкрадання бюджетних коштів, оскільки це підприємство є державним.

«Цікавим є те, що в цій ситуації відбувається не лише ухилення від сплати податків, а й розкрадання державних коштів, які в шість разів перевищують суму податку на додану вартість та становлять 139,2 млн грн», – зауважує Олексій.

Другие новости