ПоддержатьУкраїнська

Монополія на Дніпро: будівельний ринок міста роздерибанили компанії Мішалових

StopCor
StopCor

StopCor

Монополія на Дніпро: будівельний ринок міста роздерибанили компанії Мішалових

Нажитись на пів мільярда на потребах хворих і слабозрячих? Легко, якщо ти монополіст. У Дніпрі черговий багатомільйонний тендер виграла компанія, пов'язана з екссекретарем міськради В'ячеславом Мішаловим, чиє прізвище фігурує у низці гучних будівельних скандалів. 

Йдеться про реконструкцію будівлі КЗ "Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня" вартістю понад 486 млн грн.

Аукціон, участь в якому взяли скандально відоме ТОВ "Майстер-Буд" та ТОВ БМПБ "Новий дім", було проведено формально, оскільки обидві компанії не понижували ціни, ба більше – друга фірма подала пропозиції з максимально можливою ціною, виступивши у ролі технічного учасника.

 Дніпропетровська обласна офтальмологічна лікарня Фото: Дніпроград

На це вказує, зокрема, відсутність у пакеті тендерної документації ТОВ БМПБ "Новий дім" кошторису з розрахунками та неналежне оформлення кількох інших документів.

Існують й інші ознаки змови учасників: так, пропозиції на "Прозорро" завантажені з різницею у 6 хвилин, а гарантії обох фірм видані одним банком одного дня – 6 вересня 2019 року.

Наразі інформація стосовно договору відсутня, оскільки тендер закінчився 17.09.2019 року, а замовник лише опублікував інформацію про намір укласти договір.

Зауважимо, що ТОВ БМПБ "Новий дім" було створено у червні 2017 року. У листопаді 2017-го фірма отримала ліцензію, а вже наступного року виграла тендерів на суму 109 млн, у 2019 році – на 421 млн.

Цікаво, що засновники та кінцеві власники Грушецький Сергій Сергійович і Коваль Оксана Миколаївна є "новими обличчями" у будівельному бізнесі. Пані Коваль займалася дрібним приватним бізнесом, а Грушецький взагалі ніколи не вів підприємницьку діяльність. Тож такий приголомшливий успіх за два роки й суми виграних тендерів дивують.

 Дмитро Мішалов Фото: Дніпровська міська рада

Існує припущення, що ТОВ БМПБ "Новий дім" має також неофіційних засновників і, швидше за все, була створена ПП "Спецбудмонтаж-21", компанією, яка також активно бере участь у тендерах Дніпропетровської ОДА.

Окрім того, це далеко не перший випадок, коли ТОВ БМПБ "Новий дім" "підіграє" ТОВ "Майстер-Буд": лише протягом 2029 року вони вже тричі зустрічались на тендерному полі.

Як свідчить аналіз усіх закупівель, держзамовлення на будівельні роботи в департаменті капбудівництва Дніпропетровської ОДА фактично розділили між собою декілька монополістів, якими створено безліч фіктивних компаній, що виконують ролі статистів і управляються ззовні. "Тіньові" власники, зі свого боку, пов’язані з будівельними "монстрами" Дніпра, такими як ПП "Спецбудмонтаж-21" і ТОВ "Майстер-Буд".

Кінцевими бенефіціарами фірми "Майстер-буд" через ТОВ "Юніком Капітал" є Лариса Флакс, Михайло Тульчинський і Павло Мінасов. Донедавна частка Мінасова належала Дмитру Мішалову, син якого В'ячеслав Мішалов із березня 2016 року до кінця 2017 року обіймав крісло секретаря Дніпровської міськради.

 Новий міст у Дніпрі Фото: Depo.ua

Мішалов-старший також відомий у минулому як перший віцепрезидент компанії "ПриватЛенд". Представник "Привату" Борис Філатов у 2015 році став мером Дніпра. Раніше спільний бізнес із Мішаловим також вів ексголова адміністрації президента Борис Ложкін.

Після того, як Мішалова-молодшого було обрано депутатом Дніпровської міськради від "Самопомочі" у 2015 році, ТОВ "Майстер-буд" отримав підрядів на суму понад 1 мільярд гривень. Замовниками були переважно Дніпровська міськрада та ОДА.

Нагадаємо, що відставка В'ячеслава Мішалова з посади секретаря міськради була пов'язана зі зривом термінів реконструкції двох знакових для Дніпра об'єктів – Нового мосту та набережної. Обидва ремонти проводили підприємства, що мають відношення до родини депутата.

Зокрема, у листопаді 2016-го за підсумками тендеру мерія Дніпра замовила компанії "Завод "Майстер-Профі" Дмитра Мішалова капремонт Нового мосту через ріку Дніпро вартістю 177,79 млн грн. Причому з-поміж усіх заявок пропозиція фірми пана Мішалова-старшого була найдорожчою, утім саме вона виявилась найбільш привабливою для міста.

З групою компаній "Майстер" пов'язане ще одне відоме корупційне провадження. Назва одного з підприємств групи фігурує серед підрядників знаменитого майданчика для гелікоптерів у селі Пекарі під Каневом, який наряду з Межигір'ям вважається одним з найяскравіших символів державного марнотратства епохи Януковича.

Чому скандальні будівельні фірми та їхні підставні особи продовжують почуватися у Дніпрі як риба у воді? Чи звернуть Антимонопольний комітет та антикорупційні органи увагу на явно монополізовані тендери? "СтопКор" спільно з ініціативою "За чесні закупівлі" продовжує слідкувати за подіями у Дніпрі. Стежте за нашими подальшими публікаціями.

Другие новости