ПоддержатьУкраїнська

На Миколаївщині брати-аферисти намагаються захопити завод 

StopCor
StopCor

StopCor

На Миколаївщині брати-аферисти намагаються захопити завод 

У Миколаївській області в селищі міського типу Братське аграрні брати-аферисти Анатолій та Василь Доценки за допомогою приватних охоронних фірм намагаються захопити Братський маслопресовий завод. 

 Фото: БМПЗ

24 серпня була скоєна спроба захоплення Братського маслопресового заводу колишніми його власниками Доценками. 

Цей завод був переданий в управління компанії ТОВ “Інтер.Оіл” Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами після того, як підконтрольна компанія агробратів ТОВ “НЕСТ” у 2017 році була визнана банкрутом. 

Сам Василь Доценко є представником власника ТОВ “НЕСТ”, а засновник цієї компанії Ільяшенко Олег – підконтрольна братам-рейдерам особа. 

 Фото: Нацполіція

Як стало відомо, 24 серпня невстановлені особи, які представились співробітниками охоронної фірми та представниками власника майнового комплексу, шляхом пошкодження майна, що перебуває в управлінні ТОВ «Інтер.Оіл» незаконно потрапили на територію майнового комплексу. Свої незаконні дії обґрунтували необхідністю збереження цілісності нерухомого та рухомого майна комплексу.

Попередньо відомо, що представники охоронних фірм – це скандальні “Гайдамаки” та “Бізнес.Варта”, яку неодноразово ЗМІ звинувачували у лобіюванні інтересів шахраїв.

За інформацією ЗМІ, Доценки є скандальними аферистами, які вже не одного разу прокручували свої незаконні схеми. Зокрема, обікрали кредитора, який у 2013 році надав братам кредит у розмірі 6.2 мільйона доларів США на будівництво самого Братського маслопресового заводу.

Маючи на меті не повертати кошти кредитору, Доценко В. та Іляшенко О.А. здійснюють перереєстрацію рухомого майна – майнового комплексу маслопресового заводу  ТОВ «Братський маслопресовий завод» – та утворюють ТОВ «НЕСТ», яке стало повноцінним власником зазначеного майнового комплексу, а кредитори – ошуканими.

Також, в ході з’ясування обставин діяльності  ТОВ «НЕСТ», отримано інформацію, що вказане товариство брало участь у схемі податкових злочинів, зокрема, за фіктивними документами отримувались податкові кредити.  

 Анатолій Доценко Фото: Агроюг

Понад те, товариством «НЕСТ» не дотримувалися вимоги трудового законодавства,  зокрема, за фактом невиплати заробітної плати працівнику було розпочато досудове провадження про те, що до ЄРДР внесені відомості за № 12017150170000021 за правовою кваліфікацією, передбаченою частиною 1 ст. 175 КК України.

Також POLITEKA повідомляє, що за матеріалами з відкритих джерел відомо, що скандальні агробрати навмисно з 2013 року доводили БМПЗ до банкрутства і активно практикували незаконні схеми збагачення коштом контрагентів.

Працівники заводу розповідали слідству, що типова схема шахрайства братів Доценків виглядала так: Анатолій і Василь Доценки домовлялися з потенційними постачальниками сировини для перероблення або потенційними давальниками про співпрацю. При цьому основною умовою співпраці повинна була бути передоплата або постачання сировини для перероблення на завод. Потім Доценки проводили екскурсію потенційних постачальників та інвесторів заводом. Після підписання відповідних договорів (контракти укладалися зі структурами, що не були власниками заводу) і перерахування коштів на рахунки компаній Доценків (або постачання сировини на БМПЗ) сировина продавалася, а кошти виводилися через фіктивні компанії братами для їхніх власних потреб.

 Фото: agroreview.com

У ході розслідування розкрилося, що виробничі потужності БМПЗ не могли переробляти насіння соняшника внаслідок технічних причин: відсутності основного технологічного обладнання та недосконалості технологічної схеми виробництва.

Крім того, Доценки фігурували і в інших незаконних операціях. Так, наприклад, згідно з матеріалами з Єдиного держреєстру судових рішень, протягом 2012-2013 р.р. ПАТ «Креатив» відправило на зберігання на Краснолиманське ХПП, яке належало одіозним братам, 4031 тонну соняшника (на той момент сума поставки оцінювалася в понад $2 млн). Але коли «Креатив» звернувся до Доценків, щоб забрати соняшник, його там не виявилося. Компанії довелося пройти всі судові інстанції, і 22.12.2015 Вищим госпсудом України було винесено рішення, згідно з яким з Краснолиманського ХПП необхідно було стягнути 18 906 116 грн збитків. Але це рішення так і залишилося  невиконаним.

Крім того, як стало відомо, Доценки також не розрахувалися за обладнання, яке постачалося на завод. У підсумку горе-бізнесменів підозрюють у заволодінні близько 40 млн грн.

Після доведення заводу до банкрутства Доценки мали намір продати проблемне підприємство, щоб потім звинуватити покупців у захопленні БМПЗ.

За інформацією Znaj.ua, колишні власники БМПЗ брати Доценки блокують роботу заводу. 

“СтопКор” нагадує, що 24 серпня Національна поліція Миколаївської області разом із бійцями спецпідрозділу “ТОР” провели штурм Братського маслопресового заводу.

За матеріалами, наданими аналітичним відділом ГО “Стоп Корупції”.

Другие новости