ПоддержатьУкраїнська

На Житомирщині закрили нелегальну норкову ферму: втрутились громадські активісти

StopCor
StopCor

StopCor

На Житомирщині закрили нелегальну норкову ферму: втрутились громадські активісти

На Житомирщині у селі Сінгури зупинили діяльність незаконної норкової ферми. Відповідне рішення ухвалив окружний адміністративний суд. Сталось це після того, як до Феміди із позовом звернулись представники ГО «Стоп корупції».

 На Житомирщині незаконно діяли норкова ферма

Раніше наші колеги з‘ясували, що ферма була незаконно зведена у 2017 році. Все, що мали представники ТОВ «Профуна» – це лише документи на розробку проєкту детального плану території.

«Вони (ТОВ «Профуна») отримали землю для ОСГ (особисте селянське господарство – ред.), після чого цільове призначення змінене не було. Крім того, відсутній був і дозвіл на будівництво. Все, що мали – документи на розробку плану, під час якої й почалось будівництво», – розповіли громадські активісти.

 Відповідне рішення 5 листопада ухвалив суд

Примітно, що активісти провели опитування серед жителів села Сінгури. Люди були обуренні через нелегальну ферму, а також скаржились на забрудення від їі діяльності для навколишнього середивища та погане самопочуття через шкідливі викиди у повітря й воду.

 Активісти та місцеві довго боролись з нелегальним бізнесом

«Запах від ферми неможливо описати. Це просто жахливо. Ми підходили до самої ферми й бачили біля паркана відстійник з гноєм просто неба. Під клітками з норками теж купи гною», – розповів правозахисник Костянтин Варшавський.

Також, за словами селян, біля ферми є озеро, на яке раніше всі ходили відпочивати, після початку роботи підприємства люди боялися туди навідуватись через страшний сморід. Крім того, з ферми просто у воду потрапляли скиди та гній.

Другие новости