ПоддержатьУкраїнська

Нардеп Кисилевський: «Україна має право застосувати антидемпінгові заходи щодо турецького цементу»

StopCor
StopCor

StopCor

Нардеп Кисилевський: «Україна має право застосувати антидемпінгові заходи щодо турецького цементу»

Туреччина захоплює український ринок цементу: у 2020 році імпорт сягнув мільйона тонн, а 96% ввезеної продукції має турецьке походження. Чи здатна Україна захистити власне виробництво, податки та робочі місця? Так, наша держава має успішні приклади, адже цементна галузь України вже стояла перед подібними викликами і змогла убезпечити себе. Докладніше про це – у сюжеті Кирила Вольного.

Йдеться, зокрема, про антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну цементу з РФ, Молдови та Білорусі. Тоді вдалося довести, що продукція з цих країн мала ознаки демпінгу.

Нагадаємо, Росія надавала своїм заводам пільгові енергоресурси, що помітно знижувало собівартість їхнього цементу. Та ж історія і з заводом у підконтрольному Росії Придністров'ї, який отримував дешеві енергоресурси з РФ. А от білоруські виробники мали дуже серйозну підтримку держави у вигляді дешевого китайського кредиту. Таким чином, імпорт з цих трьох країн суттєво викривляв конкуренцію на українському ринку.

«Дані країни тривалий час постачали товар в Україну, в зв'язку з тим, що мають дуже коротке «крило» поставки, дуже зручна транспортна складова, яка дозволяла постачати товар на територію України. І після того, як було звернення до Мінекономрозвитку, Міністерство рік розглядало всі докази і дійшло висновку, що це є хижацький демпінговий імпорт. За результатами дослідження було застосовано антидемпінгове мито щодо Росії – 115 %, до Молдови – 95%, Білорусь – 56%», – розповідає юрист, партнер ЮФ «Ілляшев та партнери» Олена Омельченко.

 Олена Омельченко Фото: СтопКор

Звичайно, наші сусіди намагалися за будь-яку ціну повернути вигідні для себе (але не для нас) умови й навіть подали позов до українського суду, аби скасувати запроваджені антидемпінгові заходи. Справу розглядав окружний адмінсуд столиці. Завдяки впевненій позиції української сторони антидемпінгові мита вдалося залишити в силі.

Наразі маємо майже ідентичну ситуацію, але тепер з боку турецької сторони. І очевидно, що інструмент для захисту українська економіка має лише один – це антидемпінг.

Як наголошує нардеп Дмитро Кисилевський, кожна країна має право застосовувати інструменти торгового захисту, вони передбачені міжнародними зобов'язаннями, які взяла на себе Україна в попередні роки. Йдеться про декілька видів торгових захисних заходів: антидемпінгові заходи, антисубсидійні заходи і так звані спеціальні заходи.

 Дмитро Кисилевський Фото: СтопКор

До речі, торік у вересні Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі почала антидемпінгове розслідування щодо імпорту цементу з Туреччини. Тож ми продовжимо стежити за розвитком цієї історії і сподіваємось на належний захист національного виробництва.

Другие новости