
Карантин — не привід зупинити розпродаж державних надр. Схоже, так вирішили у Держгеонадрах і під час пандемії провели серію скандальних аукціонів або навіть без них виставили на сейл усе — від бурштину до піску.

Про шахрайські схеми та фактичний розпродаж державних надр стало відомо громадським активістам ГО «Стоп корупції».

«У розпал карантину в Україні Держгеонадра вирішили провести аукціон та продати спецдозвіл на дослідно-промислову розробку бурштину в Олевському районі фактично за копійки (3400 грн за гектар).
Наприкінці травня відбувся другий аукціон з продажу ліцензій на геологічне вивчення ділянок надр, загальна вартість проданих лотів перевищила 32 мільйони гривень», — розповідають активісти ГО «Стоп корупції».

У травні на розпродаж були виставлені об'єкти з покладами бурштину, глини, граніту, підземних вод, пісковиків, кварцового піску, каоліну тощо.
Представники проєкту звернулись до керівництва Держгеонадр і прийшли під відомство, щоб поспілкуватись із головою служби Опімахом. Він уник спілкування із пресою. Замість нього до активістів вийшов заступник Роман Сарамага, який на камеру заявив, що готовий боротись із порушеннями і імовірними корупційними схемами. Посадовець пообіцяв вивчити матеріали, надані журналістами, але зазначив, що для цього йому потрібен час.
Зазначимо, що наступні торги за вісім нафтогазових ділянок планують провести 6 липня. І громадські активісти будуть пильно слідувати за прозорістю і чесністю цього процесу.