ПоддержатьУкраїнська

Оборудки з «телевізійною» нерухомістю - розслідування "Стоп Корупції"

StopCor
StopCor

StopCor

Оборудки з «телевізійною» нерухомістю - розслідування 'Стоп Корупції'

Національна телекомпанія України припинила своє існування у 2017 році - замість неї було створено Національну суспільну телерадіокомпанію. У спадок новостворений мовник отримав не тільки контроль над мережею державних телеканалів та радіостанцій, а ще й права власності на їх майно, землю та нерухомість.

Оборудки з «телевізійною» нерухомістю - розслідування ''Стоп Корупції''

Національна державна телерадіокомпанія мала у власності 247 об’єктів нерухомості загальною площею під двісті тисяч квадратних метрів і майже сорок земельних ділянок загальною площею 34 гектари. Окрім цього, станом на жовтень 2017 року в НТКУ працювало понад 7 тисяч співробітників. До слова, наразі – трохи більше, ніж чотири з половиною. Тобто за 7 місяців скоротили майже 3 тисячі людей. Та разом з ними – звільнилися і приміщення, у яких вони працювали. А це тисячі квадратних метрів нерухомості, розташованої, як правило, у найдорожчих місцях з точки зору оренди.

Оборудки з «телевізійною» нерухомістю - розслідування ''Стоп Корупції''

Проте з якоїсь причини чомусь Суспільне телебачення обирає, здавалося б, менш логічний варіант, й здає наявні площі суборендаторам за набагато менші за ринкову вартість оренди гроші.

Як стверджують експерти, насправді ця схема може виглядати наступним чином: компанія підписує договір на оренду з якоюсь фірмою, наприклад, за 150 гривень за метр квадратний. Та фірма здає ті самі приміщення в 4 рази дорожче – за 600 гривень. А певний відсоток від цієї оборудки повертається назад «у конверті».

Деталі корупційних схем за участі «золотої» телевізійної нерухомості досліджували журналісти "Стоп Корупції":

https://youtu.be/LZma3zMsPWs

Але й це ще не все - далі буде. Не пропустіть нові ексклюзивні розслідування, підписуйтесь на наш YouTube канал - ви маєте це побачити!

Другие новости