ПоддержатьУкраїнська

Оператор «Північного потоку - 2» оголосив про банкрутство

Марина Титова
Марина Титова

Шеф-редактор

Оператор «Північного потоку - 2» оголосив про банкрутство

Україна одержала ще одну перемогу на економічному фронті. Швейцарська компанія Nord Stream 2 AG, яка є оператором газопроводу «Північний потік - 2», оголосила себе банкрутом.

 Ілюстративне фото з мережі

Раніше 1 березня вона звільнила весь свій персонал у швейцарському місті Цуг – понад 140 співробітників.

Директор департаменту економіки кантону Сільвія Тальманн-Гут в ефірі місцевого телебачення повідомила, що понад 100 людей втратили роботу через банкрутство компанії, яка потрапила під західні санкції.

Проте поки що зрозуміло, чи будуть закриті всі підприємства, пов'язані з Nord Stream 2 AG. І як Газпром планує продовжувати обслуговування газопроводу, пише швейцарське видання Le Temps.

Нагадаємо, через агресію Росію проти України Німеччина вирішила зупинити процес сертифікації «Північного потоку-2».

Північний потік-2 – розширення першого потоку, який Газпром запустив у 2011 році. Газопровід протяжністю понад 1200 км йде дном Балтійського моря в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших країн Східної Європи та Балтії. Оператором газопроводу виступає компанія Nord Stream 2 AG, яка на 100% належить Газпрому. Донедавна партнерами російського монополіста за проєктом виступали п'ять енергетичних гігантів Європи: британська Shell, австрійська OMV, французька Engie та німецькі Uniper та Wintershall. Партнери фінансували будівництво газопроводу 50% на 50%. Загальна вартість газопроводу оцінюється у 10 млрд євро.

Другие новости