30 червня під Дніпровським районним судом міста Києва — акція протесту. Представники ряду громадських організацій вимагають справедливого рішення у справі колишнього народного депутата України Ігоря Скосаря. За їхніми словами, йому планують обрати запобіжний захід.
"Нагадаємо, що у 2012 році Ігор Скосар купив свій депутатський мандат за 6 мільйонів доларів. В ефірі телеканалу він розповів, як заносив ці кошти готівкою. За його словами, сумка з хабарем важила 60 кілограмів", — розповіли активісти.
Вони зазначили, що сподіваються на об'єктивність суддів у цій справі, адже за Скосарем тягнеться цілий шлейф злочинів, а також наголосили на пильній увазі громадськості, прикутій до колишнього парламентаря.
https://www.facebook.com/stopcor.ua/videos/279926526449843/?__tn__=%2Cd%3C-R&eid=ARBjZCgkRP47Vz2KBCUAD0m70sj0mgxacO46sJBAhelWRb4wD7wk8Ez_kEwAZgINifaWaRbwDNIlGTga
Участь в акції взяли представники наступних організацій: ГО "Стоп корупції", ГО "Фінансовий майдан", ГО "Народ проти корупції", ГО "Спільна варта", ГО "Стоп нелегал" та ГО "Захист звичайних людей".
Як відомо, про цей хабар Скосар заявив перед позачерговими виборами до Верховної Ради у жовтні 2014 року. Він стверджував, що передав ці гроші тодішньому депутату Ради і соратнику Яценюка Миколі Мартиненку за узгодженням з самим Яценюком і Олександром Турчиновим.
За його словами, за потрапляння у прохідну частину списку "Батьківщини", яку тоді очолював Яценюк, заплатили близько 15 людей, дехто давав навіть більші суми.
Згодом у телефонній розмові з журналісткою "СтопКору" Скосар забув про свої власні слова.
Слідчі дії у цій справі тривали майже рік, Скосаря допитали й перевірили на детекторі брехні, інформація про $6 млн хабаря підтвердилася. ГПУ передала справу до Національного антикорупційного бюро, але Спеціалізована антикорупційна прокуратура визнала її непідслідною НАБУ і повернула Генеральній прокуратурі.
У 2017 році позафракційний депутат ВР VIII скликання Дмитро Добродомов повідомив у Facebook, що кримінальне провадження щодо цього було закрито через відсутність складу злочину.
Зазначимо, Ігор Скосар вийшов з фракції "Батьківщини" 4 квітня 2013 року, в період масового виходу "тушок". При цьому він звинуватив Яценюка у надмірних владних амбіціях.
Скосар також був серед тих, хто не голосував за відставку уряду Миколи Азарова, а також серед тих, хто разом з комуністами і регіоналами підписав лист до польського сейму з проханням визнати геноцидом поляків події на Волині 1942–1944 років.
На виборах до Ради 2014 року Скосар балотувався у 94 окрузі (Київська область) як самовисуванець, але програв з результатом у 0,34%.