ПоддержатьУкраїнська

Польова кухня та вимоги вийти до народу: під "Укрзалізницею" другий день триває акція протесту

StopCor
StopCor

StopCor

Польова кухня та вимоги вийти до народу: під 'Укрзалізницею' другий день триває акція протесту

ГО "Стоп корупції", "Стоп нелегал", "Народ проти корупції" та інші організації вийшли до центрального офісу "Укрзалізниці" з вимогою відзвітувати перед суспільством щодо непрозорих схем держзакупівель паливно-мастильних матеріалів.

Кілька ГО об'єднались у рамках акціїФото: СтопКор

Акція триває вже другий день, утім, чиновники ігнорують вимоги громади.

Активісти роздають листівки Фото: СтопКор
Протести під УЗ не вщухають вже другий тиждень Фото: СтопКор

Як раніше повідомлялося, "Укрзалізниця" запроваджує сумнівні схеми під час закупівлі олив і мастильних матеріалів, проштовхуючи через непрозорі тендери "свої" компанії. Тендерний комітет АТ "Українська залізниця" у ручному режимі, зухвало, не соромлячись навіть системи Prozorro, у двох однакових за суттю та номенклатурою процедурах із семи учасників допустив до аукціону лише двох, які й стануть переможцями кожен у своїй заздалегідь визначеній процедурі. Результатом таких зловживань стане чергова неконкурентна закупівля за завищеними цінами та збитки державному бюджету в особливо великих розмірах.

"Наскільки ви тут зажерлися зі своїми грошима, що побоялися вийти до народу, а написали статтю, які ви хороші! Якщо ви такі хороші — так вийдіть до народу, поясніть!" — заявили учасники акції під "Укрзалізницею".

Біля входу до офісу УЗ розташовані намети громадських організацій і плакати: "Досить грабувати країну!", "Юрик вкрав 80 млн?" і "Ганьба керівництву УЗ!". Активісти заявляють про непрозорість проведених тендерів та наявність корупційної змови з метою штучного обмеження конкуренції на закупівлях олив і мастил АТ "Українська залізниця". У результаті на бюджет чекає близько 100 млн грн переплати, адже очікувана вартість за двома тендерами складає 260 162 424,88 гривні, що більше від ринкової ціни на понад 100 000 000 гривень.

У корупційному скандалі, на думку активістів, замішаний новий очільник відомства Іван Юрик, який виконує обов’язки голови правління лише 1,5 місяця.

Другие новости