ПоддержатьУкраїнська

Посадовці ДАБІ намагаються відбілитися від історії із введенням в експлуатацію скандальної багатоповерхівки

StopCor
StopCor

StopCor

Посадовці ДАБІ намагаються відбілитися від історії із введенням в експлуатацію скандальної багатоповерхівки

Не вщухає розголос навколо резонансної справи про одеський об’єкт, замовником якого є ТОВ «Житловий комплекс «Авангард», де посадові особи Департаменту ДАБІ в Одеській області Андрій Грейц, Алла Кузьменко та Юлія Фірко ввели в експлуатацію семиповерховий багатоквартирний будинок без ліфтів.

 Фото: Монитор
 Фото: Лун.юа
 Фото: СтопКор

Розуміючи, що пахне смаленим, в.о. Голови ДАБІ України Богдан Федоренко та начальник відділу методології та нагляду за видачею сертифікатів готовності об’єктів до експлуатації Департаменту дозвільних процедур Олександр Малишев вирішили себе прикрити. Про це «СтопКору» розповів анонімний викривач корупції.

«Для окозамилювання починають дисциплінарні провадження на Грейца та Кузьменко, але ж ніхто не знає про підводні камені, а саме – про наявність доповідної записки Малишева та доручення Федоренка», – розповідає джерело.

 В.о. Голови ДАБІ України Богдан Федоренко Фото: скріншот

У своїй доповідній записці, яка й стала підставою для відкриття дисциплінарних проваджень, Малишев О. досить детально розповідає про безліч порушень на вищезгаданому об’єкті. Так, в акті готовності є розбіжність площ приміщень: за проєктом – 900,09 кв.м, а за результатами технічної інвентаризації – 2164,8 кв.м, відсутні печатки та підписи в деяких розділах акту, є розбіжність номерів кваліфікаційних сертифікатів тощо.

 Фото: СтопКор

Та усі не помічають одну важливу деталь.

Одразу після початку ліквідації центральний апарат ДАБІ забрав повноваження у місцевих інспекцій щодо прийняття в експлуатацію об'єктів класу СС2. А отже, документи, перед тим, як потрапити нечистим на руку Грейцу, Кузьменко і Фірко, пройшли через руки пана Малишева.

Не побачити такі елементарні порушення, як відсутність підписів і печаток, невідповідність техніко-економічних показників в акті готовності Малишев не міг, він має великий досвід у наданні формальних «висмоктаних з пальця» відмов, а отже бувши зацікавленим (грошима) у видачі цього сертифікату, він направив його в Одеський департамент для проведення огляду об’єкта.

Далі історію про те, як команда Грейц-Кузьменко-Фірко успішно не помітили відсутніх ліфтів та інших кричущих порушень, всі знають.

Але, знову ж таки, кінцеве остаточне рішення приймалося відділом Олександра Малишева, який мав на руках оригінал акту готовності з очевидними порушеннями та фотографії неготового до експлуатації об’єкта, але все ж таки прийняв рішення щодо видачі його ручними інспекторами сертифікату.

Це жодним чином не знімає відповідальності з гоп-компанії Грейца, Кузьменко і Фірко, але треба починати розслідування саме з голови корупційної схеми видачі сертифікатів – Олександра Малишева, який зараз приміряє на себе вбрання борця за справедливість, який удає, що був не в курсі справ.

Другие новости