ПоддержатьУкраїнська

Розчарована Десна: масована забудова території заказника загрожує екокатастрофою

StopCor
StopCor

StopCor

Розчарована Десна: масована забудова території заказника загрожує екокатастрофою

Дерибан Азовського узбережжя та приватне будівництво на заповідних територіях поблизу Сиваша – кричущий, але, на жаль, непоодинокий випадок нехлюйського ставлення посадовців до природи. Хто кинув оком на територію заказника "Зачарована Десна" і чому в незайманому гирлі великої ріки з’явилась масивна забудова? Дивіться у розслідуванні Артема Лагутенка.

https://www.youtube.com/watch?v=78REWOX_xhI

Як зазначає еколог Олексій Василюк, на Десні проходить один з найважливіших міграційних шляхів птахів України та Європи. Відповідно, "Зачарована Десна" захищена Законом від забудови.

"Заказник – це певна природна ділянка, на якій заборонена будь-яка діяльність, яка їй шкодить. Там не можна будуватися, там не можна видобувати корисні копалини, не можна знищувати рослини, тварин", – наголошує Олексій.

Знімальна група "СтопКору" вирушила у подорож вздовж Десни. Та як бачимо, всю дорогу ліворуч від автівки знаходяться паркани – доступу до ріки просто немає.

Навесні цього року було проведено приватизацію шести ділянок прямо на стометровій території заказника, який належить ДП "Вищедубечанське лісове господарство". Наразі державне підприємство саме судиться з рейдерами.

Головний лісничий розповів, як ''віджимають'' землі державного підприємства

"Із земель державного підприємства роздається земля. Ми нічого не знаємо. Дивимося в кадастрову карту: уже лежать земельні ділянки. Проте яке у нас правосуддя, ви знаєте… Листи ми писали, в суди подавали. Поки ці суди йдуть, люди собі будують. Ніхто їх не зупиняє в цьому плані", – розповідає головний лісничий ДП "Вищедубечанське лісове господарство" Анатолій Шиян.

Наша команда спільно з екологами звертається до Міжнародної ради охорони природи. Тож тепер увесь світ чекатиме на пояснення від українських можновладців, чому вони готові забудувати один з найбільших коридорів міграції птахів у Європі.

Другие новости