ПоддержатьУкраїнська

Саботаж приватизації «Електроважмашу»: хто за цим стоїть?

StopCor
StopCor

StopCor

Саботаж приватизації «Електроважмашу»: хто за цим стоїть?

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства штучно затягує процес передачі заводу «Електроважмаш» на приватизацію у Фонд державного майна (ФДМ).

Про це свідчить протокол засідання комісії з питань передачі єдиного майнового комплексу підприємства, створеного згідно з наказом ФДМ №1026 від 15 жовтня 2019, повідомило інформаційне агентство УНІАН.

Відповідно до цього документа, представник Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яке є вповноваженим органом правління ДП «Завод Електроважмаш», не з'явився на засідання комісії 28 жовтня 2019 року.

Як зазначив голова комісії В'ячеслав Прінделас, «затверджені міністерством документи, необхідні для складання та підписання акту прийому-передачі підприємства, Фонду держмайна не представлені, щодо причин неявки представника Мінекономіки Фонд не проінформований, що робить неможливим втілення комісією своїх функцій».

Нагадаємо, 9 жовтня міністр економіки Тимофій Милованов повідомив на Facebook про передачу в Фонд держмайна на приватизацію заводу «Електроважмаш» та «Об'єднаної гірничо-хімічної компанії».

«Вони роками та навіть більше були у списку на приватизацію», – підкреслив тоді голова відомства.

Зі свого боку 18 жовтня керівництво «Електроважмашу» оперативно передало в Мінекономіки необхідні документи.

«Ми виконали свої обов'язки. Чекаємо наступних кроків з приватизації «Електроважмашу», – заявив директор заводу Дмитро Костюк.

На сьогодні, однак, як повідомило джерело в апараті Кабінету Міністрів, «процес, керуючись якимось власними міркуваннями, пригальмовують (саботують) перший замісник міністра економіки Павло Кухта та радник міністра Герман Галущенко».

Політичні експерти вже неодноразово звертали увагу на те, що бездумна політика «молодого керівництва» стосовно стратегічних підприємств Харківщини, і, зокрема, незграбна зачистка менеджменту, може дестабілізувати соціально-економічну ситуацію в одному з ключових регіонів країни.

Наприклад, недавнє звільнення авторитетного керівника ДП «Український науково-технічний центр металургійної промисловості «Енергосталь» Дмитра Сталінського викликало у Харкові великий та різко негативний резонанс.

З одним із провідних українських вчених, при якому «Енергосталь» стала успішно конкурувати на світовому ринку, прискорено розірвали контракт, банально наплювавши на позицію обласної адміністрації, яка відмовила міністерству у своєму узгодженні подібного рішення.

Другие новости