ПоддержатьУкраїнська

Син радника голови СБУ Банчук без конкурсу очолив державний Агрофонд

StopCor
StopCor

StopCor

Син радника голови СБУ Банчук без конкурсу очолив державний Агрофонд

Колишній прокурор часів Януковича, а нині – адвокат. Свого часу Микола Банчук засвітився у низці гучних скандалів, найбільш резонансний з яких – звільнення з-під варти проросійських сепаратистів в Одесі у 2014-му. Яким чином пану Банчуку з таким шлейфом вдалося стати радником очільника СБУ Івана Баканова, хай і навіть на громадських засадах? Дізнавалась Марія Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=4o-pCdX2dRI&t=99s

Відповідь можна знайти, якщо повернутись на рік назад, коли пан Микола був помічником народного депутата від "Слуги народу" Олени Хоменко. Вона була директоркою з управління та розвитку цифрових продуктів ТОВ "Квартал 95", тобто фірми, пов’язаної з Іваном Бакановим.

Хай там як, але пан Банчук, за інформацією з наших джерел, можливо пов'язаний також і з сумнозвісною компанією "Т.М.М.", про яку "СтопКор" уже робив розслідування.

Нагадаємо, власник будівельної компанії Микола Толмачов має бізнес в анексованому Криму, шахрайським методом заволодів землею в селі Микуличі, заборгував банкам понад мільярд гривень, і попри це – досі на волі.

 Фірма Толмачова перешкоджає переоформленню прав власності на свої колишні будівлі Фото: СтопКор

Крім того, компанія "Т.М.М." робить все, щоб не віддавати своє колишнє майно вже новим, законним власникам. Через небажання повертати борги і прощатися з нерухомістю 2019 року Толмачов звертається до СБУ з заявою: нібито залогове майно компанії продали за заниженою вартістю та й взагалі незаконно.

І дивним чином СБУ на чолі з Бакановим, всупереч кримінально-процесуальному кодексу та підслідності порушує два провадження на покупців майна "Т.М.М." за статтями, розслідування яких покладено винятково на органи поліції.

Відзначився за час своєї кар'єри й син Миколи Банчука, Богдан. Після Майдану, коли батько був заступником Генпрокурора, той став заступником голови РДА на Буковині. Згодом працював у структурах "Укроборонпрому", а тепер виконує обов'язки керівника "Аграрного фонду". Проте отримав він цю посаду поза конкурсом.

Другие новости