ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, на скільки подорожчає бензин у 2018 році

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, на скільки подорожчає бензин у 2018 році

Українських водіїв попередили, що у 2018 році АЗС часто змінюватимуть цінники на бензин та дизпальне. На тлі росту світових цін на нафту бензин в країні може пробити позначку 40 грн/л.

Новину передає "Преса України".

Аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко попередив, що ціни на бензин не зупиняться на рівні понад 30 грн/л. За його словами, водії мають бути готові до того, що у 2018 році вони заправлятимуть авто за понад 40 грн/л.

Експерт пояснив, з чим це пов'язано. Так, перший і головний фактор – це стрімкий ріст світових цін на нафту. В той час, як бензин пробиватиме позначку 40 грн/л, дизпальне сягне 38 грн/л.

"За розрахунками нашої компанії, якщо вартість еталонного сорту нафти Brent досягне 100 доларів за барель, середня ціна на бензин А-95 в Україні досягне позначки 37,4 грн за літр, а вартість дизельного пального – 35,5 грн за літр. Але, це лише середній розрахунковий показник. Насправді, провідні оператори додадуть до цього значення ще 2,5-3 грн за літр і літр А-95 буде коштувати 40 грн, а дизпального – близько 38 грн", – наголосив Сіренко.

Він зауважив, що розрахунок проводився відповідно до офіційного курсу долара до гривні, 28 грн/долар, та курсу на міжбанку – близько 28,3 грн/долар. Експерт зауважив, що значну частину з цих сум складають податки державі. Так, податок на А-95 складає  близько 31%, а на дизпальне – 25%.

"Отже, якщо ціна нафти Brent досягне 100 доларів за барель, ми будемо платити державі, купуючи кожен літр 95-го бензину, понад 11 грн, а в разі дизпального – 9 грн", – роз'яснив він.

Раніше аналітики заявляли, що на ринку нафти спостерігається збалансування попиту та пропозиції, що в свою чергу веде до підняття цін на сировини. Більшість експертів схиляються до думки, що до середини року ціни на нафту сягнуть 70 доларів за барель.

Нагадаємо, напередодні Нового року АЗС в Україні значно підняли ціни на бензин, дизпаливо та автогаз.

Другие новости