ПоддержатьУкраїнська

Тендер «Укрзалізниці» на 260 мільйонів виграла фірма з порушеннями, – Держаудитслужба

StopCor
StopCor

StopCor

Тендер «Укрзалізниці» на 260 мільйонів виграла фірма з порушеннями, – Держаудитслужба

З висновків Державної аудитної служби України стало відомо, що переможець тендеру «Укрзалізниці» на закупівлю мастильних матеріалів та пального фірма «Корнет-Холдинг» мала бути виключена з конкурсу. Про це йдеться у листі-відповіді від Держаудитслужби до ГО «Стоп корупції».

 Фото: СтопКор

В документі зазначено, що попри порушення закону компанією, УЗ не відхилила її, як учасника, а навпаки – допустила до аукціону.

«За результатами моніторингу закупівлі встановлено, що на порушення пункту 4 частини першої статті Закону тендерної пропозиції учасника ТОВ «Корнет холдинг» Замовник не відхилив, як такої, що не відповідала вимогам тендерної документації, та допустив до аукціону», – йдеться в листі.

 Фото: СтопКор

Примітно, що офіс цієї компанії неможливо знайти за юридичною адресою. Офіційного сайту у них теж немає. Засновники фірми ж проживають в іншому місті.

Один із них – Юрій Пожар, фізкультурник в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання, а другий, Святослав Пилип'юк, ще пару років тому був звичайним шляховим майстром «Укрзалізниці» в тій же області. Єдиний спосіб зв'язатися з компанією – за номером телефону.

Про сам тендер

У грудні 2019 року «Укрзалізниця» розпочала тендер на закупівлю мастильних матеріалів та пального на суму 260 162 424,88 грн.

З самого початку заявку на участь у тендері подали 7 компаній – ТОВ «Араз Ойл», ТОВ «Торум», ТОВ «Август Пром», ТОВ «КСМ Трейд», ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Хілл Корпорейшн Юкрейн», ТОВ «Корнет Холдинг», ТОВ «Міроіл». Дві компанії з цього списку – азербайджанська «Араз Ойл» та «Міроіл» з Бердянська – не були допущені з самого початку. Інші п'ять одразу допустили і вони мали в системі Прозорро статус «допущені до аукціону», проте потім в УЗ передумали допускати до аукціону ще 3 із 5 компаній. ТОВ «Торум», ТОВ «Август Пром», ТОВ «КСМ Трейд», яких відлучили від торгів, були українськими виробниками.

Продукція цих компаній має узгодження самої УЗ – відповідно, жодних вагомих причин для недопуску не було. Попри це, постачальників «збили».

У зв'язку з цим у столиці було проведено щонайменше 10 акцій протесту.

Нагадаємо, раніше на закупівлі «Укрзалізниці» призначили «укроборонпромівця» Юрія Шиганова, який скуповувався у хлопчиків Гладковського на фіктивних конкурсах. Шиганов став заступником директора філії «Центр забезпечення виробництва» «Укрзалізниці».

За даними активістів, він разом із директором з питань закупівель АТ «Укрзалізниця» Сергієм Довгаленком, а також очільником підприємства Іваном Юриком став учасником схеми із так званими «чорними тендерами».

Детальніше про це йдеться в сюжеті "СтопКору":

https://youtu.be/K_COxWb_69c

Другие новости