Здається, відомий вираз «Платон – мій друг, та істина дорожча» працівники ДБР Львівщини розуміють прямо навпаки, забуваючи про закон, коли йдеться про розслідування злочинів, скоєних колегами у погонах. Чому саме у Львові так багато випадків неефективної роботи слідчих бюро? Щоб з’ясувати це, знімальна група «СтопКору» вирушила до територіального бюро розслідувань.
https://youtu.be/fG9VB_nUHRE
Зауважимо, що напередодні журналісти попередили про візит офіційним листом. Та «дивним» чином саме у цей час очільник відомства, пан Стець, пішов у нібито заплановану відпустку. Щоправда, доказів цього медійникам так і не показали.
Відповісти на запитання, чому бюро ігнорує численні звернення місцевих жителів, зміг би й заступник очільника. Проте конкретики від нього журналісти теж не почули.
«Річ у тім, що у нас є декілька слідчих відділів. І кожен слідчий, який приймає заяву, самостійно вирішує, чи вносити ці дані, чи не вносити відповідно до статті 214. Якщо особа не погоджується з рішенням слідчого, вона має право оскаржити це в судовому порядку», – виправдовується завідувач сектору договірної роботи та правового забезпечення Андрій Лещух.
Щоправда, у Законі України прописано інше. Цитуємо статтю 214 «Початок досудового розслідування»:
«Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування».
Виявляється, що за законом вносити дані слідчий зобов’язаний протягом доби з моменту подання заяви чи скарги. Однак слідчі львівського бюро розслідувань, вочевидь, мають власні закони.