
На території столичного парку «Муромець» вирують будівельні роботи: бетонні палі вже закопані в пісок аж до самої річки, а неподалік – справжня копанка. Місцеві активісти стверджують, що тут буде басейн для відпочивальників «Території Тесла». Та чи все в порядку із цим будівництвом? «СтопКор» зацікавився історією цього місця та ролі в ній самої заступниці директора КП «Плесо».
https://www.youtube.com/watch?v=94xSc5u3vrI&t=3s
Як виявили журналісти, територія майбутнього парку – ледь не зачакловане місце. Декілька років тому там нелегально видобували пісок, чим опікувався бізнесмен Валентин Рак. Саме він був ключовим свідком у справі так званих «діамантових прокурорів», яка прогриміла ще у 2015 році.
Однак ключовий свідок не допитаний і досі – торік у січні піщаний нелегал потрапив у психлікарню. І навряд чи заступниця директора КП «Плесо» Олександра Борисова була не в курсі незаконних оборудок Рака, адже судячи зі світлин, що потрапили до нашої редакції, вона була доволі непогано знайома з бізнесменом.

Нагадаємо, що столичне комунальне підприємство «Плесо» має опікуватись благоустроєм та утриманням водойм і земель водного фонду Києва. Тому дружба з піщаним нелегалом чиновниці, яка обіймає таку посаду, доволі дивне явище. Але це – не остання дивина.
«Тут була купа альтанок, різноманітні компанії, тут була небезпечна соціальна та екологічна атмосфера, було дуже багато сміття. Департамент благоустрою прийняв рішення демонтувати незаконні споруди. А що це були за люди? ГО «Україна», «Воля Життя» під керівництвом Юрія Васильця, які прикривались особами з інвалідністю і ветеранами АТО. А я вважаю, що це вищий цинізм», – заявляє пані Олександра.

Однак до рук журналістів потрапило серія інших фото кількарічної давнини, на яких столична чиновниця і нині опальний Юрій Василець, здається, доволі непогано ладнають.
Понад те, згідно з даними аналітичної платформи YouControl, ГО «Всеукраїнська школа юних миротворців», яка, до речі, не перебуває в процесі припинення, була створена в листопаді 2019 року. А у переліку її засновників – пані Олександра та… її опонент щодо парку Юрій Василець.

Тобто декілька років вести справу з людиною, яка, за її словами, спричинила небезпечну соціальну та екологічну атмосферу в парку – це нормально, створити наприкінці минулого року спільний проєкт з такою людиною – це нормально. І потім вигнати колишнього партнера з низьким рівнем соціальної відповідальності – це теж нормально. Дивна методика ведення бізнесу, погодьтесь.
Тим часом сторінка майбутнього парку у фейсбуці живе своїм життям. Тут можна ознайомитись з його інфраструктурою, зі світлинами з суботників, з активістами, які допомагають парк облаштувати. А ось у яку саме суму стане його зведення – не знає навіть його ідеолог. За словами Олександри, приблизно це обійдеться у два чи три мільйони доларів.
Ось тільки інвесторам цього дива інженерної думки слід пам'ятати: зведення парку без оформлення документів, на комунальних землях в рекреаційній зоні під керівництвом людини, яка дуже швидко забуває про партнерський паритет, може поставити ваші вкладення під загрозу. І насправді, ніхто не проти самого парку. Однак оформіть документи належним чином. Адже навряд чи користування його благами буде безкоштовним. Однак наповнюватися, вочевидь, буде зовсім не столичний бюджет.