ПоддержатьУкраїнська

Україна може втратити до $5 млн у зв'язку з новою директивою ЄС

StopCor
StopCor

StopCor

Україна може втратити до $5 млн у зв'язку з новою директивою ЄС

Українські експортери яблук та томатів з першого вересня не мають права продавати свою продукцію країнам Євросоюзу. 

Україна може втратити до $5 млн у зв'язку з новою директивою ЄС

Повідомлення про це з'явилося на сайті Української плодоовочевої асоціації.

"Підтвердження про те, що українські яблука і томати з 1 вересня не відправляються до ЄС, надійшло нам відразу від декількох експортерів і виробників", – сказала директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Річ у тому, що 21 березня цього року у ЄС прийняли директиву 2019/523. Вона спрямована на посилення захисту від деяких шкідливих гарантійних організмів. В основному це стосується яблук, томатів, баклажанів, груш та перцю. Згідно з цим документом, відтепер усі країни, які не входять до ЄС, мають зробити офіційну заяву, що у них не було випадків виявлення зазначених у переліку директиви організмів.

В Україні таких випадків не траплялося, тож Держпродспоживслужба вже запропонувала Євросоюзу ухвалити рішення про безперешкодний імпорт нашої продукції. Проте офіційної відповіді від Європейської комісії поки немає, а значить експорт українських яблук та томатів залишається неможливим.

Українські виробники кажуть: якщо питання не вирішити хоча б до середини вересня, то втрати для України можуть скласти від 4 до 5 млн доларів, а це 15% усього експортного прибутку.

Другие новости