ПоддержатьУкраїнська

Українець займається виробництвом біогумусу по всьому світу

StopCor
StopCor

StopCor

Українець займається виробництвом біогумусу по всьому світу

Український технолог за фахом Михайло Бондаренко займається виробництвом біогумусу протягом 13 років та відкриває свої ферми по всьому світу.

"Ми використовуємо коров’ячий і кінський гній у співвідношенні 50% на 50%. За допомогою спеціального обладнання перемішуємо складові у однорідну масу, стабілізуємо показники Ph і запускаємо червоного каліфорнійського хробака, який все переїдає", - розповідає фермер.

Наразі Бондаренко розробляє черговий екологічний проект з виробництва сухих (гранульованих, сумішей) і рідких добрив для ґрунту.

Цікавість до біогумусу – органічного добрива, яке утворюється у результаті життєдіяльності черв'яків, Михайлу Бондаренку прищепив дід. Першу верміферму українець запустив у 2014 році у Хмельницькому. Потім аналогічні проекти виробництва з'явилися у Полтаві, Сумах, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі, передає "AgroReview".

У 2018 році перша верміферма з'явилась за кордоном, в Узбекистані, згадує Михайло Бондаренко.

"Фермер Тахер Аке побачив на YouTube один з моїх роликів, зв'язався зі мною, приїхав і придбав нашу продукцію: біогумус у сухому вигляді і рідкий гумат з біогумусу. Через два місяці надійшла пропозиція під ключ запустити завод із виробництва рідких гумінових добрив і, відповідно, верміферму – ми впоралися за 9 днів", – розповів технолог.

Михайло Бондаренко також відкрив верміферму у Португалії та Італії. У майбутньому технолог планує розширити ринок на інші країни Євросоюзу та Азії.

Другие новости