ПоддержатьУкраїнська

Відомий столичний забудовник без дозволу звів на Нивках шість житлових багатоповерхівок

StopCor
StopCor

StopCor

Відомий столичний забудовник без дозволу звів на Нивках шість житлових багатоповерхівок

Промзона за вікнами, відсутність обіцяної охорони та змінений вже після продажу квартир проєкт: у столичному ЖК «Нивки Парк» інвесторів заманюють одним, а насправді зводять геть інше. Чому і як це відбувається? З’ясовувала авторка програми «Шоб я так жив» Анна Закутська.

https://www.youtube.com/watch?v=jcdRqMT8XMA&t=210s

Уважно вивчимо документи: дозвіл на будівництво першої черги ЖК «Нивки Парк» датується березнем 2019 року. Однак на супутниковій світлині ділянки на цей час можна побачити вже аж шість багатоповерхівок і ще дві – у зародку.

Адже насправді перші будівельні роботи тут розпочали аж 2016 року. І це ще не все – на офіційному сайті ми знайшли новину про продаж квартир у ЖК, датовану ще груднем 2015-го. Тобто за чотири роки до того, як забудовник отримав дозвіл бодай щось тут споруджувати. І звісно, покупцям про це – анічичирк.

 Шість будинків звели ще у 2016 році Фото: скріншот

За словами одного з інвесторів, він дивився, чи має забудовник ліцензію та право на землю, однак не знав, що дозвіл на будівництво – це обов’язковий документ, без якого в Україні не можна зводити будівлі.

«Вони будувались не просто без дозволу на будівництво, а навіть без права користування земельною ділянкою, навіть ділянки на кадастрі ще існувало. Будівництво і продаж квартир стартували десь в 2015-2016 роках, перший дозвіл на будівництво був виданий у 2019 році, і вже буквально за 3-4 місяці будівлі були введені в експлуатацію», – коментує юрист.

 Дозвіл на будівництво першої черги було отримано лише у 2019 році Фото: скріншот

Наголошуємо ще раз: без дозволу на будівництво жоден забудовник не має права зводити будинки, вже не кажучи про продаж квартир. Але у ЖК «Нивки Парк» ця схема й досі в роботі. Мовляв, «ІнтергалБуд» не обманює.

Понад те, як вдалося з'ясувати журналістам, наразі 4-у, 7-у, 8-у, 9-у, 10-у, 11-у й 12-у черги зводять незаконно: Державна архітектурно-будівельна інспекція неодноразово у цьому відмовляла, через численні порушення будівельних норм.

Другие новости