ПоддержатьУкраїнська

Виїзд з Ірпеня перекрили мітингувальники через «договорняки» мера Маркушина з забудовниками (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

Виїзд з Ірпеня перекрили мітингувальники через «договорняки» мера Маркушина з забудовниками (фото)

29 липня на виїзді з міста Ірпінь місцева громада проводить акцію протесту із перекриттям дороги. Підтримати мітингувальників прийшли й активісти ВГО «Стоп корупції». Люди стверджують, що мер міста Олександр Маркушин нібито «кришує» забудовників та дозволяє їм зводити багатоповерхівки всупереч генплану.

 Фото: СтопКор

На місці події працює поліція для забезпечення громадського порядку. На виїзді утворився затор.

 Фото: СтопКор

«Мер Маркушин своїми діями нехтує законами, правами людей, дає дозволи на будівництво, не реагує на звернення громадян щодо свавільної забудови міста. Громада вирішила таким чином донести свою позицію до Маркушина, чиновників ОДА, депутатів ВРУ та Офісу Президента щодо забудови приватного сектора Ірпеня невідповідно до генплану та з порушенням зонування», – зазначають учасники акції.

За їхніми словами, ті багатоповерхівки, які з’являються біля приватного сектора та під виглядом індивідуальних житлових забудов – зводяться за підписом Маркушина, головного архітектора Михайла Сапона та є складовою частиною цілої корупційної системи.

 Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор

Місцеві жителі наполягають на тому, що Маркушин ігнорує їхні звернення та нібито «кришує» забудовників міста.

«Мер не чує громаду. Нещодавно проводили громадські слухання, які не були належним чином розглянуті на сесії міськради. Цим порушено статут міста Ірпінь. Люди хотіли зберегти умови, в яких проживають — він не дослухався до них. Сьогодні на сесію виносять питання щодо незаконного збільшення меж міста Ірпінь. Тобто генеральний план міста прийнятий із площею 3700 га, а законні межі міста – 1700 га. Генплан у межах 3700 га був прийнятий три роки тому — і лише сьогодні узаконюють ці межі. Тобто весь цей час мерія, виконавчий комітет Ірпінської міськради злочинним чином розпоряджалися землями, які не належать Ірпеню», – заявляє представник ірпінської громади Андрій Поліщук.

 Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор

Як каже ще одна місцева жителька, Маркушин сприяє знищенню міста.

«Він дозволяє незаконно забудовувати Ірпінь. Біля мого будинку зводять будинок на 5 поверхів, це незаконно. Садибну територію забудовують, витісняють людей. Це все великі гроші від забудовників. На вул. Лисенка, 10, наприклад, депутатка від «Батьківщини» Євгенія Ковтун курує це будівництво», – сказала вона.

Нагадаємо:

  • За останні 5 років незаконне будівництво в Ірпені набуло нечуваних масштабів. За даними журналістів, забудовники зловживають зміною цільового призначення землі, порушуючи генеральний план міста. Таким чином у столичному передмісті з'являються цілі житлові масиви, а інфраструктура та комунікації міста просто не здатні забезпечити нормальні умови проживання.
  • Як повідомляли місцеві активістам ВГО «Стоп корупції», ірпінська міська влада надала громаді на запит «правильний» генплан без сторонніх новобудов. Утім, під час одного з візитів людей до мерії представники ініціативної групи нібито побачили реальний генплан міста, створений нібито навмисно під забудовників.
  • У березні 2021 року активісти повідомили про вирубування соснового лісу через незаконну забудову. За словами жителів, на місці планували звести два будинки. Директор будкомпанії Novosell Invest Максим Скиба стверджував, що все нібито в межах чинного законодавства, й висотність будинків не перевищуватиме норму.
  • На початку квітня 2021 року у ЗМІ з’явилась інформація щодо передачі табору «Схід» під житлову забудову.
  • Ірпінський міський голова Олександр Маркушин спростував цю інформацію. «Ми обіцяли людям, що там не буде багатоповерхової чи малоповерхової забудови. Ми зараз даємо дозвіл на розробку детального плану території винятково під індивідуальне будівництво – котеджне містечко», – зазначив мер. При цьому він запевнив, що до складу робочої групи з розроблення детального плану території увійдуть представники громади, а затвердження плану відбудеться лише після широкого обговорення з містянами.
  • 29 квітня в місті Ірпінь відбулася масштабна акція протесту. Близько сотні людей виступили проти хаотичних забудов, які можуть заполонити приватний сектор міста, а саме — вулиці Чехова, 25, Давидчука, 35, Павленка, 54В, Лисенка, 10.

Другие новости