ПоддержатьУкраїнська

Вирок для «фунта» — безкарність надродера: як на Київщині замість Самофала засудили підставну особу

StopCor
StopCor

StopCor

Вирок для «фунта» — безкарність надродера: як на Київщині замість Самофала засудили підставну особу

Замість піщаного нелегала Валерія Самофала, який засвітився в історії з нападом на журналіста, суд виніс вирок у кримінальній справі щодо порушення правил охорони та використання надр (піску), де притягнув до відповідальності сторонню людину.

 Ілюстрація: СтопКор

Зокрема, за інформацією від жителів села Плесецьке, упродовж 5-6 років компанія ТОВ «Транском-19» на території села поруч із Плесецьким гранітним кар‘єром видобуває пісок. Частково — на землях комунальної власності, а частково — на приватних землях сільськогосподарського призначення.

7 серпня 2020 року, коли знімальна група «СтопКору» виїхала на місце, аби зафіксувати видобування піску та дізнатися, чи є документи на це, вони зустріли агресивно налаштованого чоловіка, яким і був Самофал Валерій Васильович. Після спілкування зі знімальною групою Самофал схопився за гілку та вдарив нею журналіста по голові, в ділянку вуха та вилиці, розбивши голову. Цей факт був підтверджений у рамках кримінальної справи. Обвинувальний акт наразі перебуває в суді (справа 362/6100/20), а подія була знята на відео оператором, який був у складі знімальної групи та встиг втекти від агресивного чоловіка.

 Фото: СтопКор

Під час журналістського розслідування з'ясувалося, що видобування піску не припинилося. Натомість розміри кар’єру збільшувалися з кожним днем.

 Фото: СтопКор

На в'їзді до місця ми помітили рекламний щит, на якому було оголошення про продаж піску з номером телефону (Є ПІСОК 098-333-11-11).

 Фото: СтопКор

За інформацією в інтернеті та в різних чат-ботах, цей номер належить Валерію Самофалу (і стосується саме продажу піску).

 Фото: скриншот

До нього підтягується фейсбук-сторінка.

 Фото: скриншот

Також на фото поруч із Самофалом є його дружина – Самофал Світлана Анатоліївна, яка до 30 грудня 2020 року була керівником ТОВ «ТРАНСКОМ-19», а сам Валерій Самофал був власником. І саме ця компанія видобувала пісок.

 Фото: скриншот

На той час с.Плесецьке перебувало у Васильківському районі, тому кримінальні справи про побиття та незаконне видобування піску реєстрували у Васильківському відділку поліції.

 • Щодо побиття — к/п №12020115140000063
 • Щодо видобування — к/п №42019111200000631

До укрупнення районів, після якої Плесецьке ввійшло до Фастівського району, а Васильків – до Обухівського, кримінальну справу щодо побиття журналіста Васильківській прокуратурі вдалося скерувати до суду, а щодо незаконного видобування – ні.

І вже у березні 2021 року журналісти зробили нову заяву щодо того, що їм вдалося зафіксувати активні роботи на кар‘єрі після зими.

 Фото: СтопКор

Після чого відкривається вже нова кримінальна справа, про що заявляє Київська обласна прокуратура.

 Фото: скриншот

Справа за номером 12021111310000241 — за ч.2 ст.240 ККУ. Розпочинається нове досудове розслідування.

Утім, як стає відомо, Валерій Самофал винаймає адвоката Олександра Алексійчука – екскерівника слідчого відділу спочатку Чабанського ВП, а потім Чайківського ВП Києво-Святошинського управління поліції Київської обл.

 Фото: скриншот

І саме тут ми починаємо бачити можливе «втручання» як у роботу Васильківського суду, так і в роботу Фастівського ВП та Фастівської окружної прокуратури.

 1. Тому що розгляд справи про побиття журналіста, де Самофал є обвинуваченим, призначають спочатку на березень 2021 року, потім — після допиту потерпілого — переносять на травень, через «лікарняний» судді переносять знову — але вже аж на серпень 2021 року. Тобто більш ніж пів року справа жодним чином не рухається.
 2. Про кримінальну справу у Васильківському ВП про незаконне видобування піску «забувають».
 3. І, як виявляється, кримінальна справа, яка відкрита у Фастівському ВП в березні 2021 року за №12021111310000241, вже жодним чином не стосується Самофала та «Транском-19». А в справі фігурує обвинувачений Шевченко Сергій Олександрович, адвокатом якого є саме той вищевказаний експоліцейський Алексійчук.
 4. Уже в червні справу передають до суду, але чомусь до Васильківського суду. Місцевий суддя Попов призначив розгляд справи на 12.07. Вже наступного дня було винесено вирок. Відтак, Шевченко Сергій Олександрович зізнався у заподіяному та уклав угоду з прокурором Фастівської окружної прокуратури Лук`янчуком Андрієм Вікторовичем.

  У результаті за вчинені дії обвинувачений отримує 51 000 грн штрафу із розстрочкою на 12 місяців з можливістю платити щомісяця по 4250 грн.

   Фото: скриншот

  Припускаю, що така оперативність і слідства, і суду мала одну метою – визволити Самофала. А людині, яка взяла на себе вину – отримати мінімальний штраф.

  Зазначу, що вже 15.07.21 Верховна Рада прийняла закон #3576, який збільшив відповідальність за такі злочини накладенням штрафу від 1 до 12 млн грн або позбавленням волі від 2 до 8 років.

  Найдивніше у цьому, що, за словами активіста, нелегальна точка з видобування та продажу піску працює.

  А 29.06.21 було спіймано три вантажівки з піском та викликано поліцію. Вивозила його компанія ТОВ «Промбудцентр». На прикладі цієї історії можна побачити, яке недосконале в нас правосуддя та правоохоронна система.

   Фото: скриншот

  Другие новости