ПоддержатьУкраїнська

З вини контролерів від ДАБІ у Вінниці може статись техногенна катастрофа

StopCor
StopCor

StopCor

З вини контролерів від ДАБІ у Вінниці може статись техногенна катастрофа

Вінницьке підприємство «Фруктона-ВН» фактично закінчило будівництво нового цеху. Однак жодного дозволу від ДАБІ на будівельні роботи отримано не було. Хто «прикриває» незаконне промислове будівництво і для чого?

 ТОВ ''Фруктона-ВН''Фото: ''СтопКор''

Журналістам «СтопКору», які займалися розслідуванням корупції в ДАБІ (Державної архітектурно-будівельної інспекції – ред.), надійшла інформація від осередку ГО «Стоп корупції» у Вінницькій області. Йшлося про небезпечні наслідки неузгодженого будівництва у промисловій зоні.

Згідно з інформацією на офіційному сайті, ТОВ «Фруктона-ВН» за адресою Айвазовського 28а займається вирощуванням, заготовкою, обробкою та реалізацією ягід і фруктів. Директор – Кузьменко Костянтин Едуардович.

Отже, влітку ТОВ «Фруктона-ВН» почало будувати новий цех. Згідно зі знайденою інформацією, тут отримали дозвіл на «реконструкцію технічного цеху з підготовчим відділенням з прибудовами у цех», фактично – на проведення підготовчих робіт, що зовсім не передбачає повномасштабного будівництва, оскільки для цього потрібен окремий дозвіл. Втім, новий цех вже майже готовий до експлуатації.

 Зображення: скріншот
 Зображення: скріншот

На сайті ДАБІ знаходимо, що за підготовчою стадією об’єкта мали стежити такі собі Бондаренко Сергій Володимирович (технічний нагляд) та Яблонська Вікторія Русланівна (авторський нагляд). Отже, саме вони мали би контролювати ситуацію на підприємстві. Але вони чомусь вирішили заплющити очі на незаконні дії з боку «Фруктони-ВН». Можна зробити два припущення, перше – вони є ФОПами, які поручилися за певну винагороду, друге – вони мають безпосереднє відношення до ДАБІ. Наразі ця інформація перевіряється.

Наступний цікавий факт – проєкт цеху не передбачає таких основних пунктів як водовідведення, повноцінне джерело водопостачання та енергозабезпечення, хоча на території підприємства він є абсолютно самостійним об’єктом, окремим від «Фруктони-ВН». Видається, що директор хоче під’єднати новий цех до потужностей вже наявного виробництва, що може мати абсолютно непередбачувані наслідки, а потерпати від цього будуть інші підприємства у промзоні. Найгірший розвиток подій – техногенна аварія, від якої постраждає все місто, адже за відсутності належної перевірки ніхто не знає, чи витримають потужності «Фрутони-ВН» навантаження ще й від окремого об’єкта. Втім, «контролерів» це зовсім не хвилює.

 Промислова зона, у якій знаходиться підприємствоФото: ''СтопКор''

Журналісти спробували знайти містичний дозвіл на проведення будівельних робіт. На сайті ДАБІ станом на 25 грудня 2019 року його просто не існує. З цією ж метою вони звернулися до директора Костянтина Кузьменка, який надавати документ просто відмовився.

«Дозвіл на будівництво є публічною інформацією, яка знаходиться на сайті ДАБІ, перевіряйте. Якщо немає – давайте офіційний запит. У нас є протокол засновника, який регламентує інформацію, яку можу та не можу поширювати, тому, на жаль…», – повідомив він.

 Директор підприємства Кузьменко КостянтинФото: ''СтопКор''

Крім того, журналістам вдалося з’ясувати ще одну цікаву подробицю. Фінансуванням будівництва вже 17 місяців (з першої дати укладення договору) займається відомий «Райффайзен Банк Аваль» в рамках «Спільної Програми Європейського інвестиційного фонду та Європейського союзу для підтримки українського бізнесу згідно з Угодою про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі в рамках Східної ініціативи». Цільове призначення надання коштів – саме «будівництво», на яке навіть немає дозволу.

«Фактично 17 місяців «Райффайзен Банк Аваль» вкладає гроші Міжнародного інвестиційного фонду в маневри «Фруктони-ВН», яка фактично не є будівництвом, бо не має на нього дозволу. Виникає питання цільового використання коштів кредиту, можливої розтрати чи виведення цього фінансування з боку підприємства», – зазначив експерт з юридичних питань.

То у який спосіб будівництво незаконного та неузгодженого цеху потрапило в міжнародну програму допомоги бізнесу? Чому банк не перевіряє безпеку та законність того, для чого надає кошти? Така безвідповідальна політика щодо вкладання кредитних фінансів іде в розріз з вимогами Національного банку України, викладеними в постанові 351. Невиконання цих вимог ставить під питання володіння ліцензією на надання банківських послуг та операцій в Україні. Виявляється, що іменитий європейський банк першої категорії діє на заставах, які суперечать умовам ліцензування в Україні. Для з’ясування ситуації журналісти надіслали офіційний запит до «Райффайзен Банку Аваль» та чекають відповіді.

Водночас навколо ДАБІ вже було чимало скандалів, пов’язаних з корупцією.

«Система поборів працює через посередницькі фірми, куди чиновники ДАБІ відправляють забудовників отримувати «додаткові послуги чи консультації», вартість яких дорівнює сумі повноцінного хабаря», – зауважила заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк в коментарі «Економічній правді».

За розвитком ситуації слідкуйте в наступних матеріалах «СтопКору».

Другие новости