ПоддержатьУкраїнська

"Захар Беркут" чи "Свінгери": розвиток вітчизняного кіно потребує фінансової підтримки – голова Держкіно

StopCor
StopCor

StopCor

'Захар Беркут' чи 'Свінгери': розвиток вітчизняного кіно потребує фінансової підтримки – голова Держкіно

Єдиними вітчизняними стрічками, що самостійно окупилися за останні роки, стали фільми з суперзірками шоу-бізнесу "Скажене весілля", "Dzidzio Контрабас" і "Свінгери". Задля того, щоб українське кіно існувало не лише у формі малобюджетних комедій, необхідна серйозна державна фінансова підтримка, зазначає голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Пилип Юрійович Іллєнко - голова Держкіно України

"Якщо ми хочемо мати такі фільми як "Донбас" чи "Захар Беркут", держава повинна надавати субсидію. І якщо вимкнути цю підтримку, українське кіно просто зникне, як вимикається телевізор, коли Ви натискаєте на пульт. Це вже в нашій історії відбувалося в 90-х роках – андеграунд, існування всупереч", – наголошує пан Іллєнко.

Нагадаємо, Держкіно як центральний орган виконавчої влади було відновлено у 2011 році. За словами його очільника, політика державної підтримки національної кінематографії – не українське ноу-хау, державне фінансування кіновиробництва мають практично всі країни світу, крім США.

Пилип Юрійович також нагадав про європейські структури, які надають фінансову підтримку у створенні фільмів, зокрема фонд фінансування спільного виробництва фільмів "Єврімаш", що діє в рамках Ради Європи: "Ми в нього не можемо вже років 20 вступити й не вступили через попереднє скликання Верховної Ради, яка провалила відповідне голосування. Тому що вже був законопроєкт, внесений президентом, вони не знайшли голосів, не проголосували, потім він був відкликаний у зв’язку з обранням нового президента".

Тож наразі кінематографісти знову чекають на відповідне рішення вже нового парламенту.

Повна версія інтерв’ю: "Будь-який конкурс на державне фінансування за своїм жанром передбачає скандал", – голова Держкіно Пилип Іллєнко

Другие новости