ПоддержатьУкраїнська

Запуск е-декларацій супроводжується скандалами. Інфографіка

StopCor
StopCor

StopCor

Запуск е-декларацій супроводжується скандалами. Інфографіка

Згідно з новим розпорядженням Національного агентства з питань запобігання корупції, з 1 вересня офіційно стартує подача електронних декларацій усіма державними службовцями.

Процес запуску е-декларацій супроводжується скандалами. В зв'язку з цим видання "Слово і Діло" вирішило показати, що зміниться після їх запровадження.

Головним нововведенням буде кримінальна та адміністративна відповідальність за брехню в декларації. Якщо недостовірні дані перевищують суму 140 тисяч гривень, то відповідальність буде адміністративною – штраф від 17 до 42,5 тис. грн. А якщо держслужбовець збрехав на суму понад 344 тис. 450 грн, відповідальність уже буде кримінальною – 2 роки позбавлення волі, штраф від 42,5 до 59,5 тис. грн або громадські роботи від 150 до 240 годин.

Також порівняно зі старим зразком декларації в новій держслужбовець зобов'язаний внести до неї наступне: рухоме (понад 100 мінімальних зарплат) і нерухоме майно, доходи, цінні папери, кошти в банках і готівка, частка в бізнесі, робота за сумісництвом, кредити (на суму понад 50 мінімальних зарплат), витрати (понад 50 мінімальних зарплат) та подарунки, ціна яких перевищує 5 мінімальних зарплат.

Запуск е-декларацій супроводжується скандалами. Інфографіка

Другие новости