ПоддержатьУкраїнська

Американська сторона має намір приєднатися до переговорів у "нормандському форматі"

StopCor
StopCor

StopCor

Американська сторона має намір приєднатися до переговорів у 'нормандському форматі'

Американська сторона може приєднатися до переговорів у "нормандському форматі", в яких вже залучені українська, французька, німецька та російська сторони. Якщо це трапиться, Держсекретар США Рекс Тілерсон виступатиме на стороні України.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"При цьому держсекретар США Рекс Тілерсон "виступить адвокатом України", тому що він добре поінформований про агресію Москви проти України". З ним вже обговорювали різні варіанти вирішення ситуації ", – вважає глава МЗС України.

Клімкін наголосив, що США, ймовірно, приєднаються до України, Німеччини й Франції в переговорах з Росією, але підкреслив, що важливим є не формат переговорів, а їх ефективність.

Клімкін залишатиметься в Вашингтоні до вечора 10 травня, коли у Тіллерсона буде зустріч з російським міністром Сергієм Лавровим щодо України та Сирії. Українську сторону на переговори не запрошували, але США пообіцяли виступити на стороні Києва.

"Тілерсон зараз розуміє не просто в загальному логіку нашої спільної позиції, а й усвідомлює деталі. Зараз справа за тим, щоб він тиснув на Лаврова, я дуже сподіваюся, що це йому вдасться... Ми дуже детально поговорили по телефону, можливо, варто зустрітися з результатами останніх контактів з російською стороною", - сказав Клімкін.

Нагадаємо, зараз "нормандський формат" заморожений через вибори в Німеччині та Франції.

Другие новости