ПоддержатьУкраїнська

Через махінації з майном у сільради на Херсонщині вимагають 3 мільйони гривень

StopCor
StopCor

StopCor

Через махінації з майном у сільради на Херсонщині вимагають 3 мільйони гривень

Депутати Білозерської селищної ради Херсонської області звернулися до начальника обласної поліції, оскільки через махінації у них вимагають 3 мільйони гривень та заблокували рахунок. До активістів ГО "Стоп корупції" звернулася Ніна Хороняк – депутат постраждалої селищної ради.

 Фото із відкритих джерел

В заяві до обласної поліції йдеться про наступне:

"У 2009 році між громадянином Почепою Володимиром Олександровичем, сільським головою Царюченком Олександром Володимировичем та директором комунального підприємства "Водограй" Нечаєм Олександром Васильовичем виникає спільний умисел на заволодіння металевими трубами, якими оздоблена система зрошення. Метою була подальша реалізація труб та привласнення коштів, отриманих за них".

Пан Царюченко ініціює рішення з відчуження частини системи зрошення, а Почепа через товарну біржу купує у нього ці самі труби. Цікаво, що договір купівлі-продажу не був засвідчений нотаріально, крім того, в жодному документі не зазначалася ані кількість труб, ані місце їхнього знаходження.

 Труби, які не встигли вивезти через звернення до поліції

Так, за договором, Почепа сплачує 98 тисяч на рахунок сільради, але в останній момент через конфлікт із губернатором області Царюченко "дає задню" і підписувати документи відмовляється. Труби ж були демонтовані та зберігалися на території ПМК №142 Дчп ПАТ "Херсонбуд". Згодом, з метою запобігання розкраданню, були перевезені на територію КП "Водограй", звідки зникли у невідомому напрямку. Власне, після цього пан Почепа і звернувся до суду, а Царюченко із вимогами позову погодився.

Фінал цього кримінального провадження нікому не відомий. Справа активізується у 2016 році, коли Почепа починає самовільний демонтаж труб, який тривав до 2019 року. Пояснював він це тим, що не забрав свої труби у 2009 році. Кримінальне провадження закрили, адже ані Почепа, ані селищна рада не довели своє право власності на вищезгадані труби. За фактом відбулася справжня крадіжка труб.

Про це також писала Інна Усачова на сторінці "Самооборона Херсон" у Facebook.

"Сьогодні, 21 квітня, в Білозерці намагались вкрасти труби системи меліорації. Хоча крадіжка під покровом ночі. У даному випадку зловмисники діяли вдень, що є справжнім грабунком", - зазначає вона.

 Фото: Інна Усачова

Наразі грабіжник-покупець через суд вимагає у сільради 3 мільйони гривень. Справа розглядалася у Херсонському суді, потім в апеляційному. Останню ухвалу відмовила касація. Очевидно, певним посадовим особам вигідно, щоб Почепу не притягнули до відповідальності за крадіжку труб, а збитки сплатила сільрада.

Депутати сільради налаштовані боротися до кінця та звернулися до обласної поліції. За перебігом подій слідкуйте на "СтопКорі".

Другие новости