ПоддержатьУкраїнська

COVID-19 на Черкащині і "лежачі" протести: у столиці відзвітували про моніторинг передвиборчої ситуації

StopCor
StopCor

StopCor

COVID-19 на Черкащині і 'лежачі' протести: у столиці відзвітували про моніторинг передвиборчої ситуації

Чим вибори-2020 відрізняються від попередніх? Які порушення вже фіксують на виборчих перегонах? Як реагують на порушення правоохоронці? Громадський рух «Стоп політичній корупції» продовжує щоденні брифінги, присвячені місцевим виборам.

https://youtu.be/pLotTVH_fcI

Цьогорічна виборча кампанія у дзеркалі ЗМІ суттєво відрізняється від попередніх. По-перше, ще ніколи кандидати від влади не демонстрували такого строкатого політичного спектра: від явно проросійських поглядів до жорстко проєвропейських чи національно-патріотичних. По-друге, партія влади та її кандидати не контролюють більш-менш потужних медіа. По-третє, протягом останнього тижня вересня представники «Слуги народу» демонструють дедалі млявішу та менш якісну комунікацію з опонентами.

Про це повідомив науковий консультант ГО «Стоп корупції» Олександр Чекмишев.

За минулу добу до поліції надійшло 50 заяв та повідомлень, пов’язаних із порушеннями виборчого законодавства. Найбільше їх зафіксовано у Київській області – 12, по 10 – у Києві та на Буковині. У Донецькій – 5, у Херсонській – 3, по 2 – у Запорізькій, Луганській та Одеській, по 1 – у Кіровоградській, Львівській, Миколаївській та Херсонській областях.

COVID-19 на Черкащині і ''лежачі'' протести: у столиці відзвітували про моніторинг передвиборчої ситуації

Олександр Чекмишев Фото: СтопКорУсього ж із 5 вересня територіальні органи Національної поліції зареєстрували 1311 повідомлення, пов’язане із виборчим процесом.

Під ЦВК та Офісом Президента Зеленського пройшли протести під назвою «Право на вибір» через ситуацію в Умані. Там ТВК зняв із перегонів міського голову Олександра Цебрія та зареєстрував двох кандидатів-клонів.

У Монастирищі, що на Черкащині, у місцевій ТВК голова, заступник та секретар хворі на коронавірусну інфекцію. З учора у комісії чергують по двоє її членів. Про це повідомив осередок організації.

Команда громадського руху «Стоп політичні корупції» збирає інформацію про порушення з усіх областей Україні за допомогою 75 осередків ГО «Стоп корупції». На сайті «СтопКору» працює інтерфейс для реєстрації порушень під час місцевих виборів-2020. Крім інформації, активісти надають відеоролики та фото порушень, а також скеровують ці матеріали до правоохоронних органів.

Другие новости