ПоддержатьУкраїнська

Дієва громада Шевченківського району столиці проти прокрустинації влади

StopCor
StopCor

StopCor

Дієва громада Шевченківського району столиці проти прокрустинації влади

Економіст, журналіст, волонтер, присяжний суду присяжних, засновник кількох громадських організацій і керівник відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Шевченківського району Києва. Володимир Чеславський  розповів, чим переймається громадський сектор столиці і що надихає більше, ніж нагороди і подяки за активну громадську роботу.

 Ілюстрація: СтопКор

ОБЛИЧЧЯ

Чеславський - учасник київської «Муніципальної варти», керівник ГО «Вічна Україна» та ГО «Вкладники проти розкрадання Фінансової Ініціативи», а з вересня 2020-го - керівник відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Шевченківського району Києва.

Він допомагає військовим і нужденним, відстоює права ошуканих вкладників банків, аналізує бюджет громади і ініціативи місцевого самоврядування, ініціює електронні петиції, відстоює столичні парки, організовує культурні заходи і вчить мешканців столиці, як самоорганізуватись, щоб поліпшити умови будинку, двору, мікрорайону.

«Зрозумів: моє покликання - бути серед людей, узагальнювати і збагачувати їхні прагнення до покращення умов існування, змінювати взаємовідносини між людьми, своїм прикладом надихати на звершення. Саме тому вирішив піти у громадський сектор і пишаюсь, що знайомий з активістами ГО «Стоп корупції», - підкреслює Володимир.

 Володимир Чеславський на акції протесту під ВРУ

Володимир у1999-му отримав ступінь бакалавра з фінансів, а у 2005-му – диплом магістра з міжнародної економіки у Національній Академії Управління. З 2009-го працював у сфері будівництва. Молодий фахівець зробив кар’єру від начальника дільниці до директора будівельної компанії.

У 2013-му був активним учасником Майдану. З початком російсько-української війни допомагав військовим частинам, за що отримав грамоти і подяки.

Складним випробовуванням став банкопад (2014-2015 років), коли тисячі людей втрачали більшу частину своїх заощаджень у більш ніж 100 банках. Саме тоді Володимир Чеславський  ініціював створення ГО «Вкладники проти розкрадання Фінініціативи» як об’єднання вкладників банку «Фінансова ініціатива». Верховний Суд України прийняв рішення про незаконність виведення з ринку за рішенням НБУ цього банку. І зараз активіст допомагає вкладникам повернути заощадження в законний спосіб - через суди.

У найбільш складний момент для країни, коли росіяни захопили українських моряків в Азовському морі і в країні було оголошено надзвичайний стан, Володимир разом з однодумцями вирішив створити ГО «Вічна Україна». Мета цього об’єднання - розвиток української громади навколо ідеї державності.

Чеславський познайомився з громадською організацією «Стоп корупції» у 2019-му, під час спільних багатолюдних мітингів під Національним Банком України. Тоді громадяни України прийшли вимагати відставки тодішнього голови НБУ Смолія.

 В акції «Зупинимо корупцію в НБУ» взяли участь 5 тис. учасників. Фото: архів СтопКор

«Мені надали можливість виступити з трибуни перед НБУ, і я відчув, наскільки людям необхідна підтримка та увага для позитивних змін у суспільстві», - згадує активіст.

«Про організацію ГО «Стоп корупції» я багато чув позитивного, часто бачив активістів, які брали участь у судах, мітингах та майже скрізь, де порушувались права громадян. Саме тоді виникло бажання дієво долучитись до такої суспільно важливої справи», - розповідає киянин.

Рішення вступити до лав борців з корупцією було обміркованим і свідомим. Звернувся до керівника організації Ігоря Бондарчука, пройшов співбесіди і перевірку. І 21 вересня 2020 року  всеукраїнська організація офіційно відкрила новий осередок у столиці. Відокремлений підрозділ у Шевченківському районі Києва став 77-м у команді антикорупціонерів.

 Відкриття 77 підрозділу у Шевченківському районі Києва. Фото: СтопКор

«Допомагаю територіальному центру соціальної допомоги Шевченківського району м.Києва, за що був відзначений подякою від колективу і керівництва. Місцеві жителі звертаються до мене по допомогу у розв'язанні питань з органами місцевої влади та з проханнями про написання запитів до суб’єктів владних повноважень», - розповідає громадський активіст про актуальні напрямки громадської роботи в столиці.

За активну громадську діяльність Володимира Чеславського   нагороджено медаллю ВТО «Орден» «За самовіддану працю в боротьбі з пандемією» в приміщенні Шевченківської районної адміністрації міста Києва.

Громадський діяч отримав знак пошани «за сприяння в справі боротьби з наслідками пандемії коронавірусної хвороби COVID-19, а саме — безплатне забезпечення тестами для перевірки на захворювання COVID-19» соцпрацівників центру з метою безпечного обслуговування населення літнього віку. У тому ж 2020 році список нагород поповнила Подяка від керівництва фестивалю «Незламні духом» за організацію «масштабної просвітницької роботи серед соціально найвразливіших верств населення».

 Фото: СтопКор

Та найбільша гордість громадського активіста – не визнання і подяки органів самоврядування. Його особиста гордість – успіхи 13-річного «особливого» сина. Підліток-аутист – людина з ментальною дисфункцією, і для багатьох родин це – важкий тягар, інвалідність і «хрест» на більшості занять для звичайних дітей. Але Володимир здаватися не бажає. І прикладом своєї родини допомагає іншим сім’ям з дітьми-аутистами.

«Я не хочу виховувати сина як слабку немічну людину. Він росте бійцем! Став рекордсменом Книги рекордів України за кількістю інструментів (101), на яких вміє грати, а торік уперше в історії України як дитина з аутизмом виступав в прямому ефірі з професійними музикантами, які вирішили його підтримати. І це в 13 років!» – пишається чоловік.

ПРОБЛЕМИ

 Фото: СтопКор

На сьогодні команда антикорупціонерів Шевченківського району працює над питаннями благоустрою міста, а також – над гострою проблемою нереагування влади на потреби незахищених верств населення. У Шевченківському районі проживає більша частина людей похилого віку, які потребують додаткової уваги.

«Наш Шевченківський район — один з історичних районів міста, і тому тут багато пам’яток архітектури та монументів. Зберегти їх, не дати знищити історію міста заради комерційних інтересів – проблема відповідальності перед майбутніми поколіннями киян», - підкреслює Чеславський.

Переймається активіст і питаннями комфортного проживання мешканців. Багато житлових будинків потребують суттєвих ремонтів, а зведення нового житла поруч створює додаткові понаднормові навантаження на комунікації міста.

«Як і в більшості районів столиці, тут не вистачає паркомісць для авто, хоча вже відкриваються платні стоянки, як на вулиці Зоологічна на 450 місць. Також у районі багато недобудов. Найбільш важлива недобудова — це станція метро «Львівська брама»», - розповідає киянин.

 Володимир Чеславський і Голова Правління ГО ''Стоп корупції'' Ігор Бондарчук

РІШЕННЯ

«Розв'язання проблем у Шевченківському районі повинно відбуватись із залученням громадськості. У такий спосіб будуть унеможливлюватися проблеми в майбутньому. На жаль, часто все відбувається навпаки. Чиновники діють на свій розсуд,  як наслідок - недовіра до органів як центральної, так і місцевої влади», - розмірковує Володимир Чеславський.

Він готовий гуртувати людей, що проживають у місті Києві, навколо розв'язання конкретних питань. Об’єднання сусідів, побудова свідомої, дієвої громади заради підвищення якості життя і є пріоритетом в діяльності осередку Шевченківського району.

«Багато проблем можна розв'язати гуртом, - резюмує громадський активіст. І додає: "Латинський вираз "Periculum est in mora" – небезпека в повільності, - повинен стати кредом для реагування всіх рівнів влади на суспільні викликии, які системно накопичуються десятиліттями."

Другие новости