ПоддержатьУкраїнська

Харківськими антикорупціонерами зацікавилися в ОБСЄ

StopCor
StopCor

StopCor

Харківськими антикорупціонерами зацікавилися в ОБСЄ

15 червня відбулась онлайн-конференція між спостерігачем ОБСЄ Маркусом Кроттмайєром (Австрія) та керівником Харківського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Сергієм Усовим. Про це повідомили в Харківському регіональному осередку організації.

 Відеоконференція між спостерігачем ОБСЄ Маркусом Кроттмайєром та керівником Харківського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Сергієм Усовим. Скріншот: СтопКор

«Напередодні мені зателефонували та повідомили, що представники ОБСЄ хотіли б поставити кілька питань з приводу нашого бачення боротьби з корупцією в Україні та Харкові зокрема.  Спілкувалися за допомогою перекладача Наталії Куніциної. Відеоконференція тривала близько години. Маркус Кроттмайєр повідомив, що збирає інформацію для аналізу боротьби з корупцією в  Україні», — повідомив подробиці представник «Стоп корупції» у Харкові Сергій Усов.

Він зазначив, що пана Маркуса цікавили питання протидії проявам корупції, а також оцінка діяльності правоохоронних органів в останні 2 роки – за президентства Зеленського.

«Я повідомив, що дійсно, ми спостерігаємо певне пожвавлення у сфері боротьби з корупцією. Чимало з’являється новин про гучні затримання чиновників-корупціонерів на хабарях. Утім, громадськість не знає, чи доводять ці справи до логічного завершення – суду і покарання. Адже є практика, коли затриманий хабарник просто «відкуповується», і після гучного затримання його тихцем відпускають на волю», - розповів Усов.

Активіст підкреслив винятково значущу роль громадського контролю у доведенні справ проти корупціонерів до суду.

Також він розповів про ефективні механізми громадського контролю. Зокрема, про громадську експертизу проєктів нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування та громадську експертизу діяльності органів виконавчої влади.

«Такий механізм як громадська експертиза в Україні використовується дуже мало. А дарма. Зазвичай, ми викриваємо корупцію вже постфактум. На мій погляд, більш дієво було б запобігати корупції на етапі документальних розпоряджень, рішень тощо.

Громадський аналіз цих нормативно-правових актів міг би викривати корупційні наміри ще до їх здійснення», - пояснив Сергій Усов.

Він зазначив, що для реалізації таких механізмів необхідне залучення фахівців-експертів. А тут постає питання фінансування громадської діяльності.

«На даному етапі розвитку українського суспільства робота громадських інститутів має надважливе значення. Утім, громадські активісти не мають підтримки з боку держави. Часто цей факт стає на заваді ефективної діяльності громадських організацій в Україні», - зауважив Усов.

Харківський борець із корупцією також розповів представнику ОБСЄ про роботу Громадської ради при Харківській облдержадміністрації.

Зазначимо, у складі Громради при Харківській ОДА представник ВГО «Стоп корупції» Сергій Усов очолює підкомітет з питань взаємодії з правоохоронними органами та боротьби з корупцією.

Другие новости