ПоддержатьУкраїнська

Канада й Німеччина закликали покарати вбивць Катерини Гандзюк

StopCor
StopCor

StopCor

Канада й Німеччина закликали покарати вбивць Катерини Гандзюк

Німеччина і Канада приєдналися до закликів знайти та притягти до відповідальності винних у смерті радниці мера Херсона, активістки Катерини Гандзюк. Про це повідомляє УНН з посиланням на заяви, оприлюднені міністерствами закордонних справ двох країн.

"Федеральний уряд стурбований смертю української активістки Катерини Гандзюк, яка мужньо боролася з корупцією... Справа повинна бути розслідувана якомога швидше, а винні – притягнуті до відповідальності. Арешт п'яти осіб під час розслідування свідчить, що українська влада діє. Ми будемо продовжувати підтримувати ініціативи громадянського суспільства проти корупції як в Україні, так і в інших країнах", – йдеться у заяві МЗС ФРН.

Очільниця зовнішньополітичного відомства Канади Христя Фріланд також вимагає, щоб відповідальні за смерть активістки постали перед судом.

"Вбивство української активістки Катерини Гандзюк, яка виступила проти корупції, є трагічною втратою... Особи, відповідальні за цей злочин, повинні бути притягнуті до відповідальності", – вказала вона.

Додамо, Держдепартамент США приєднався до вимог знайти винних у вбивстві Гандзюк. ЄС сподівається, що українська влада подвоїть зусилля, щоб оперативно та ретельно провести розслідування вбивства активістки.

Про смерть громадської активістки й радниці мера Херсона Катерини Гандзюк у лікарні, де вона перебувала протягом останніх місяців із численними опіками шкіри після нападу, стало відомо 4 листопада. 31 липня невідомі облили її кислотою, внаслідок чого вона отримала хімічні опіки понад 30% шкіри. Гандзюк перенесла 11 операцій, однак не витримала важкої травми.

Другие новости