ПоддержатьУкраїнська

Корупційні потоки – до бюджету: у Рівному викрили нелегальний бізнес

StopCor
StopCor

StopCor

Корупційні потоки – до бюджету: у Рівному викрили нелегальний бізнес

Рівненські антикорупціонери закликали свідомих громадян повідомляти про діяльність нелегальних суб’єктів господарювання, які ухиляються від сплати податків, і сприяти наповненню бюджету.  Активісти викрили нелегальну рієлторську компанію у Рівному і через звернення до ДФС і Держпраці змусили фірму офіційно сплачувати податки. Про це розповіли в рівненському обласному відокремленому підрозділі ВГО «Стоп корупції».

 Фото: з вілкритих джерел

У Рівному перевірили діяльність філії рієлторської компанії  «Філія ТОВ Ідеал Груп», на яку надходили скарги від жителів міста. З’ясувалось: агентство працює без оформлення співробітників і не сплачує податки. Відповідно до отриманої обласним осередком «Стоп корупції» інформації,  «Філія ТОВ Ідеал Груп» ТОВ «Компанія Ідеал Груп» (ЄДРПОУ 36950879), не маючи договорів з працівниками, що працюють в офісі, обробляє та поширює персональні дані громадян міста, які мали «щастя» бути клієнтами вказаної установи і довірили інформацію про своє майно… не оформленим належним чином працівникам, що не несуть відповідальності за свої дії.

Як розповіли місцеві активісти, громадяни міста потерпають від судових суперечок із «рієлторами» «ТОВ Ідеал Груп». Шахрайська схема така: працівники укладають із клієнтами угоди на надання інформаційних послуг, не виконують зобов'язання, клієнт відмовляється від послуг, які фактично не надають, а потім позиваються у суді про стягнення з клієнта чималих сум.

«Ви можете повірити, що в наш час цифрових технологій  і контролю суб’єкту господарювання можливо вільно працювати без реєстрації і сплати податків,  не сплачуючи данини владним силовим структурам за такий окремий «ідеальний рай» роками? Актив рівненського обласного підрозділу «Стоп корупції» не вірить і  вирішив застосувати абсолютно законні засоби для встановлення істини щодо «Філії ТОВ Ідеал Груп», - зазначають рівненські антикорупціонери.

Активісти подали запит до управлінь і відомств щодо законності роботи вказаної фірми.

Першими на запит відгукнулися податківці. У відповіді від 19.03.20 вони повідомили про відсутність реєстрації «філії» на теренах м.Рівне. Це автоматично означає, що філія не сплачує  податки за осіб, які працюють у суб’єкта господарювання. Ідеться про несплати  в особливо великому розмірі, оскільки тільки за час моніторингу у 2020-2021 роках державі завдано збитків у великих розмірах, кажуть місцеві активісти.

 Відповідь на запит рівненського осередку ''Стоп корупції''. Фото: СтопКор

За повідомленням Головного управління ДПС «Філія ТОВ Ідеал Груп» поставлена на податковий облік з ознакою «платник не подав заяву для взяття на облік».

«Очевидно, що тепер місцеві суди будуть забезпечені конвертами державним коштом при розгляді позовів нового платника податків, а місцевий бюджет міста поповнять раніше не декларовані операції «ідеальних рієлторів» зі специфічною спеціалізацією», - кажуть рівненські активісти.

Для подальшого встановлення правових підстав діяльності суб’єкта господарювання вказане повідомлення податкової служби актив рівненського обласного підрозділу «Стоп корупції» спрямував до обласного управління Держпраці.

 Відповідь Держпраці на запит рівненського осередку ''Стоп корупції''. Фото: СтопКор

Восени 2020 року,  з 1.09.20 року до 14.09.20 року управління Держпраці провело перевірку раніше не встановленого та не ідентифікованого управлінням суб’єкта господарювання «Філія ТОВ Ідеал Груп» ТОВ «Компанія Ідеал Груп» (ЄДРПОУ 36950879) за адресою вул. Короленка, 5 оф. 207 м.Рівне та склало акти з направленням до суду про порушення ч.1 ст.21 та ч.3 ст.23 Кодексу законів про працю. Компанію звинувачують у роботі без укладання трудових договорів, прийнятті працівників на роботу  та без повідомлення державних контролювальних  установ.

 Відповідь Держпраці на запит рівненського осередку ''Стоп корупції''. Фото: СтопКор

При цьому обласне управління Держпраці зазначає у повідомленні, що Нацполіція  ігнорувала всі звернення управління до силовиків з приводу роботи вказаних спеціалістів з нерухомості, як і запити та заяви громадян за кримінальними справами, що існують з приводу діяльності цієї  «ідеальної»  установи.

«Встановивши попередньо повідомлені факти, актив обласного підрозділу помітив дивні зміни в листуваннях з контролювальними установами, а саме: подальші запити активу осередку скеровуються на адресу комерційної установи, що «попередньо не ідентифікована як суб’єкт господарювання «Філія ТОВ Ідеал Груп». Також перевірки з метою встановлення загальної суми збитків державі не проводяться, кримінальні справи не розслідуються, а  відкрито саботуються слідством. Ми вважаємо причиною таких метаморфоз саме корупцію вищого рівня», - зазначили у рівненському підрозділі «Стоп корупції».

Цікаво, що вказана «філія» працює за 200 метрів від  міського та апеляційного судів.

Зазначимо, компанія «Ernst&Young»  у 2018 році провела дослідження та встановила, що в Україні 23,8% ВВП (846 млрд грн) — в «тіні». Станом на 2021 рік ситуація тільки погіршилася. За офіційними даними, на 1 березня 2021 року заморожено повернення  підприємцям  4 млрд грн з кінця минулого року, а це значить -  держава заборгувала людям, які наповнюють її бюджет. План зі збору ПДВ не виконано на 10%.  Дефіцит бюджету з початку року склав 28,3 млрд грн! Ця сума рівнозначна неотриманому траншу МВФ у 1 млрд грн.

«Тенденцію італійського фашистського лідера Беніто Муссоліні «друзям — все, ворогам — закон» сучасні українські корупціонери втілюють у варіанті:  «Корупціонерам — все, громадянам — закон». Оскільки, панове українці, в нашій державній коморі завелися шкідники, що в турборежимі знищують бюджет і державу, то сподіватися, що хтось інший, крім нас самих проведе аудит «ідеальних» корупційних схем для встановлення закону і справедливості, наповнення сімейних бюджетів українських родин не доводиться.

Тому актив рівненського обласного осередку «Стоп корупції» закликає всіх дієздатних свідомих громадян України долучатися до громадського моніторингу і співпраці з державними структурами, такими як фіскальна служба і управління Держпраці, з метою виявлення незареєстрованих суб’єктів господарювання. Це може допомогти у наповненні державного і місцевого бюджету, а отже — забезпеченню соціальних виплат, зарплат бюджетникам тощо.

Контакти рівненського обласного осередку ВГО «Стоп корупції»: 096-677-71-04.

«Всі, хто, як і  держава, зазнав збитків від  діяльності таких «ідеальних рієлторів» та їхніх «адвокатів», можуть повідомити факти  про діяльність нелегального бізнесу до державних органів або до підрозділу «Стоп корупції». «Єднаймося, разом переможемо! Додамо світла для темних справ місцевих корупціонерів», - закликали рівненські антикорупціонери.

Другие новости