ПоддержатьУкраїнська

Кремль закликав ЄС виділити десятки мільярдів євро на відновлення Сирії

StopCor
StopCor

StopCor

Кремль закликав ЄС виділити десятки мільярдів євро на відновлення Сирії

Російський дипломат Володимир Чижов нагадав, що для програми реконструкції Сирії необхідні кошти. За його словами, їх мусить виділити ЄС. Європейські дипломати вже дали йому чітку відповідь.

Новину повідомляє Financial Times.

Впливове видання опублікувало статтю, у якій йдеться про те, що російський дипломат Володимир Чижов звернувся до ЄС з пропозицією, яка не сподобалась представникам союзу. У новому інтерв'ю представник Росії при ЄС заявив, що прийшов час підтримати програму реконструкції Сирії.

Він вважає, що відповідальність у цьому питанні лежить саме на ЄС. Дипломат також додав, що на програму для Сирії підуть десятки мільярдів доларів, які, як він очікує, заплатить ЄС.

Але європейські представники вкрай негативно ставляться до того, що Москва намагається змусити ЄС заплатити за результати своєї військової кампанії в Сирії. У Financial Times відзначили, що такими заявами Москва нібито намагається вирішити дилему, яка стоїть перед Європою – припинити потік біженців з Сирії, але при цьому не підтримати режим сирійського президента Башара Асада.

Так, Чижов порадив зайнятися цим питанням у найближчі місяці. Тим часом європейські дипломати заявили, що у сирійському питанні ряд країн все ще не може дійти до спільної згоди. Однак єдине питання у якому розбіжностей між сторонами немає – намагання Москви змусити ЄС платити.

"На даний момент в інтересах ЄС – посилити тиск на Росію, відмовляючись виділяти будь-які засоби. Той факт, що Росія все більш цим незадоволена, вказує на те, що це тиск приносить плоди!, – прокоментував слова Чижова один з європейських дипломатів.

До слова, Чижов визнав, що Москві теж доведеться виділити кошти для програми реконструкції. При цьому він зауважив, що російське керівництво ще не вирішило, яку суму виділити.

Другие новости