ПоддержатьУкраїнська

"Лише резонансність історії дає шанс на покарання винних", – Роман Бочкала, військовий журналіст

StopCor
StopCor

StopCor

'Лише резонансність історії дає шанс на покарання винних', – Роман Бочкала, військовий журналіст

Роман Бочкала – журналіст, який вперше в історії України виграв у суді справу щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, однак вона так і не стала показовою. Він впевнений, що в нашій державі лише розголос історії дає принаймні якийсь шанс на покарання винних.

 Бочкала - перший журналіст, який виграв у суді справу щодо перешкоджання професійній діяльності Роман Бочкала Фото: СтопКор

"Перед Вами журналіст, який у 2012 році виграв справу за статтею 171. На жаль, вона не стала прецедентною. Єдине, що принципово змінилось – її хоча б стали порушувати. Бо до цього бачили виключно "хуліганку".

Наразі захистити журналістів за допомогою правоохоронних органів дуже складно. Здебільшого це спричинено тим, що майже відсутня практика застосування норм, що передбачають відповідальність за злочини проти журналістів та їхньої професійної діяльності.

Фактично, найдієвішими є механізми самозахисту. Лише резонансність історії дає шанс на покарання винних", – зазначив він на парламентських слуханнях Верховної Ради України з питань безпеки діяльності журналістів.

На думку Бочкали, нападники на журналістів залишаються безкарними через низьку ефективність правоохоронних органів.

“Так, відповідно до ст. 17 ЗУ "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", відповідальність за скоєння злочину проти журналіста у зв'язку з виконанням ним професійних обов'язків або перешкоджання його службовій діяльності прирівнюється до відповідальності за скоєння таких же дій проти працівника правоохоронного органу. Це так просто, на секундочку!

Але, на жаль, самі ж правоохоронні органи не завжди ефективно діють, розслідуючи злочини проти журналістів. Саме безкарність, а не відсутність необхідної законодавчої бази, призводить до того, що винні уникають відповідальності", – наголосив журналіст та координатор ГО "Стоп корупції" і додав, що правоохоронні органи неправильно кваліфікують злочини проти журналістів – "Наприклад, легкі тілесні ушкодження (ст. 125) тягнуть за собою відповідальність – виправні роботи або обмеження волі до 2 років. А от нанесення легких тілесних журналісту у зв'язку зі здійсненням журналістської діяльності (ст. 345-1), тягне за собою до 5 років позбавлення волі. Органи досудового розслідування не мають бажання встановлювати справедливість, і зрозуміло, з якої причини".

 ''У мене за час української війни було 2 легких пораення, однак це свідоме наражання на небезеку. Журналіст розуміє куди він їде'', - Бочкала Фото: СтопКор

Він також подякував Міноборони за високі стандарти захисту журналістів під час роботи в АТО, які "не гірші, ніж під час роботи в складі місій ООН чи НАТО".

Другие новости