ПоддержатьУкраїнська

Люди Януковича офіційно виведені з-під санкцій ЄС

StopCor
StopCor

StopCor

Люди Януковича офіційно виведені з-під санкцій ЄС

В Офіційному журналі ЄС опубліковане рішення Ради Європейського Союзу про виключення експрем'єр-міністра Азарова та ексміністра енергетики й вугільної промисловості Ставицького із санкційного списку через незаконне привласнення українських держкоштів.

Рішення набуває чинності у п'ятницю, передає "UNN".

"Додаток до Рішення 2014/119/CFSP змінюється наступним чином: у розділі "А. Перелік осіб, юридичних осіб та органів, зазначених у статті 1", виключаються записи для наступних осіб: 11. Микола Янович Азаров; 18. Едуард Ставицький", - йдеться в опублікованому рішенні.

Під дією цих санкцій ЄС залишаються десятеро колишніх українських високопосадовців.

Це рішення набуває чинності з дня його опублікування в Офіційному журналі ЄС, тобто, 6 березня.

Додамо, Рішення Ради ЄС 2014/119/CFSP від 5 березня 2014 року стосувалося обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, організацій і органів з урахуванням ситуації в Україні. Вони стосуються заморожування активів осіб, які визнані відповідальними за незаконне привласнення державних коштів України та осіб, відповідальних за порушення прав людини.

Так, раніше брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомляв, що колишній Прем'єр-міністр України Микола Азаров, ексміністр енергетики Едуард Ставицький і син експрезидента Олександр Янукович можуть бути виведені з-під санкцій ЄС за незаконне привласнення українських державних коштів. У цьому контексті журналіст заявляв, що чув, що "Київ повинен робити більше".

ЄС вводить різні види обмежувальних заходів щодо Росії з березня 2014 року у відповідь на незаконну анексію Криму і навмисну дестабілізацію України. Окрім персональних санкцій діють ще економічні санкції, націлені на певні сектори економіки РФ. Також діють введені ЄС обмеження на економічні відносини з анексованим РФ Кримом та Севастополем.

Окрім того, у березні 2014 року Рада ЄС вирішила заморозити активи осіб, відповідальних за привласнення українських державних коштів.

Другие новости