ПоддержатьУкраїнська

"Ми ж брати", – Путіна знову "понесло"

StopCor
StopCor

StopCor

'Ми ж брати', – Путіна знову 'понесло'

Президент РФ Путін продовжує маніпулювати, спотворюючи історію.

Після скандальних звинувачень поляків у провокуванні Другої світової війни, очільник Кремля знову назвав росіян і українців одним народом. При цьому він традиційно образив українців, зазначивши, що та називали усіх мешканців імперії, які жили на її околицях.

В інтерв'ю "ТАСС" Путін повідомив, що вважає втратою припинення "дружби" між країнами.

"Так. Звичайно. Але я вже багато разів говорив: я вважаю, що ми один і той же народ", – зазначив Путін, передає "Syla.news".

При цьому журналіст підкреслив, що українцям не подобається, коли їх називають одним народом з росіянами. На що Путін цинічно відповів, що він "нічого не знає, адже така реальність".

"Не знаю, подобається це чи ні, але, якщо подивитися на реалії, це так і є. Розумієте, до XI, XII, XIII століття у нас не було ніякої різниці в мові. І тільки в результаті полонізації та частина українців, яка жила на території, яка перебувала під владою Речі Посполитої, тільки десь, по-моєму, в XVI столітті з'явилися перші мовні відмінності", – розмірковував президент РФ.

Журналіст поправив Путіна, вказавши, що вірно говорити "українці" з наголосом на букву Ї. Але лідер росіян перебив його і заперечив, що треба говорити "укрАїнці".

"Взагалі, укрАїнцями називали людей, які жили на рубежах Російської держави. Українці були у Пскові, українцями заявили тих, які захищали з півдня від набігів кримського хана. На Уралі. Кругом були українці. Значить, у нас не було ніяких мовних відмінностей. Більше того, десь до цього ж часу, до XIV – XV століття, навіть тих людей, східних слов'ян, які проживали на території Речі Посполитої, і в Московській державі, і в Польщі, називали "руськими". Не ділили. і тільки набагато пізніше почалися мовні перші відмінності", – висловився Путін.

Другие новости