ПоддержатьУкраїнська

Місцеві близько: Роман Бочкала наголосив на важливості суддівських рішень в контексті виборів

StopCor
StopCor

StopCor

Місцеві близько: Роман Бочкала наголосив на важливості суддівських рішень в контексті виборів

Результати виборів мають залежати насамперед від народу – виборців, а не від певного судді. Таку думку висловив координатор ГО "Стоп корупції", журналіст Роман Бочкала на панельній дискусії зі спостерігачами за виборами в Україні від ENEMO 5 вересня.

 Бочкала наголосив, що рівень довіри до українських суддів доволі низький

"У деяких мажоритарних округах суди визнали вибори недійсними після того, як вони вже відбулись. Але потім завдяки судовим рішенням результати цих виборів були переглянуті. Зокрема, така ситуація була в Чернігівській області, в кількох регіонах на Заході. Найбільш кричущий випадок відбувся у 198-му окрузі в Черкаській області. Там кандидат-переможець вже прийняв присягу, фактично став нардепом, але рішення було переглянуто через скаргу кандидата від Зе-команди, який посів друге місце. Після чого було ухвалене рішення скасувати результати виборів у цьому окрузі. Це прецедент. Попереду у нас місцеві вибори. Завдяки судовому рішенню можна дуже суттєво вплинути на результати виборів. Коли рішення залежить не від народу, виборців, а від певного судді. Я б звернув на це увагу. Були також подібні прецеденти за часів Януковича, коли у 6-ти округах не могли встановити переможця і відбулись перевибори", – сказав він.

Координатор антикорупційного проекту також наголосив на важливості "суддівського питання" в контексті виборів.

"На жаль, поки що рівень довіри до українських суддів не надто високий. Треба звернути увагу на те, щоб суди не зловживали своїм правом на розв'язання таких проблем", – додав Бочкала.

Другие новости