ПоддержатьУкраїнська

На Львівщині юрисконсульт залякує членів ТВК кримінальними справами, змушуючи не реєструвати кандидатів

StopCor
StopCor

StopCor

На Львівщині юрисконсульт залякує членів ТВК кримінальними справами, змушуючи не реєструвати кандидатів

У Львівській області юрисконсульт залякує членів ТВК кримінальними справами та фактично впливає на них, змушуючи не приймати пакети документів від певних кандидатів або політичних партій.

 Роман Литвин Фото: скріншот

«Коли ми прибули на засідання Славської територіальної виборчої комісії Стрийського району Львівської області, ми побачили, що засідання відбувається в нібито звичайному режимі, але поміж членів комісії ходить юрисконсульт, який надає їм рекомендації щодо прийняття рішень. Фактично ми бачили нав'язування своєї думки цією людиною членам ТВК, він вказував їм, які документи приймати, а які ні, наголошуючи, що можна втрапити на кримінальне провадження. Таким чином, члени ТВК побоювалися приймати певні рішення і приймали такі рішення, про які говорив цей чоловік. Під час розгляду одного з пакетів документів ми побачили, що розкладається пакет документів політичної партії «Сила і честь». Напередодні щодо цього пакету документів ТВК було прийнято рішення про усунення недоліків (було допущено помилки в нумерації кандидатів між чоловіками та жінками). Представник політичної партії з'явився на засідання та додав документи, якими було усунено ці недоліки. Проте в ситуацію втрутився юрисконсульт і необґрунтовано переконав членів комісії не приймати цей пакет документів», – розповів правозахисник.

За його словами, ситуація сталася в останній день прийняття документів. В результаті представниками політичної партії «Сила і честь» було прийнято рішення про подачу позовної заяви до Львівського окружного адмінсуду щодо надання їм права все-таки подати документи та зобов'язати ТВК прийняти їх, адже кожен має право бути обраним.

 Фото: СтопКор

Львівський окружний суд, прийнявши позовну заяву та провівши в перший день підготовче судове засідання та перейшовши до розгляду позовної заяви по суті, на другий день оголосив перерву до 18:00. Натомість перерва затягнулася до опівночі, після чого суд, нібито не маючи жодних запитань до сторін, виніс рішення про відмову партії в участі та реєстрації своїх кандидатів на місцевих виборах у Славській ОТГ.

 ТВК, Славське Фото: СтопКор

За словами Литвина, схожа історія сталась із партією «Громадянська позиція».

«Нами було зафіксовано ще одне рішення територіальної виборчої комісії під час прийняття документів для участі у виборах голови Славської ОТГ від політичної партії «Громадянська позиція», котра подала свого кандидата. Там виникла аналогічна ситуація. Пакет документів було прийнято і було зафіксовано незначне порушення в складанні документів. Кандидату надали можливість усунути порушення. Після того, як політична партія усунула це порушення та подала документи, під час розгляду знову в ситуацію втрутився юрисконсульт, який почав стверджувати, що якщо вони приймуть пакет документів, то це може потягнути за собою кримінальну відповідальність. Члени ТВК злякалися, ми побачили в їхніх очах страх. В результаті члени комісії прийняли рішення про недопущення цього кандидата до виборів, хоча напередодні ними було прийнято рішення про надання йому змогу усунути недоліки. Ми вважаємо, що це є фактично системною ситуацією: коли за один день до кінця подання пакету документів ТВК не допускає так званих «неугодних» кандидатів», – підсумував він.

Повне відео з брифінгу дивіться тут:

https://youtu.be/Lyik7XHBOYY

Другие новости

Сексуальное насилие во время войны: в Украине работают 11 центров помощи пострадавшим от СНПК

Сексуальное насилие во время войны: в Украине работают 11 центров помощи пострадавшим от СНПК

В четверг, 7 декабря, в прессцентре "СтопКор" прошел тренинг для представителей медиа на тему "Интервью с пострадавшими от сексуального насилия. Как не нарушить нормы права или закона?"