ПоддержатьУкраїнська

«Ні про що»: комісія громадського бюджету блокує проєкти для людей з інвалідністю

StopCor
StopCor

StopCor

«Ні про що»: комісія громадського бюджету блокує проєкти для людей з інвалідністю

Київська державна міська адміністрація перешкоджає реалізації громадських ініціатив та дискредитує ідею бюджету участі. Громадська бюджетна комісія блокує проєкти на абсурдних підставах та порушує положення міськради щодо громадського бюджету Києва. Про це повідомив активіст ГО «Стоп корупції» Володимир Чеславський.

 Негативний висновок ГБК щодо проекту № 955

Як і інші небайдужі кияни, Володимир із командою подали на розгляд свій проєкт, але «демократичний» процес розподілу коштів виявився, як зазначив Володимир, «для своїх». Проєкт стосувався дітей з ментальними порушеннями. Команда Чеславського ініціювала створення Центру когнітивного розвитку для дітей з ментальними порушеннями та, зокрема, розрахувала кошти для оплати послуг відповідних спеціалістів.

Спочатку локалізацію проєкту змінили з загальноміської на районну. А потім підставою для відхилення проєкту стала оплата послуг спеціалістів. Громадська бюджетна комісія дійшла висновку, що оплата роботи – це роздача матеріальних благ, а це заборонено Положенням про громадський бюджет міста Києва.

 Скарга Володимира Чеславського до ГБК

При цьому велика кількість проєктів містять такі пункти, як роздача футболок, кубків або інших нагород, забезпечення кава-брейків та обідів коштом міського бюджету. Попри це, подібні речі ГБК роздачею матеріальних благ не вважає.

«На думку модератора, з яким я спілкувався, заробітна плата за виконані роботи при здійсненні громадського бюджету, в тому числі і її заробітна плата, є роздачею матеріальних цінностей. Абсолютна невмотивованість таких узагальнень свідчить про відсутність розуміння предмету розгляду. Так, при здійсненні будь-якого проєкту сплачується заробітна плата! Залучення спеціалістів для обладнання шкільних класів, спортивних майданчиків, смітників для собачих екскрементів тощо передбачає використання праці людей, які будуть створювати той чи інший об’єкт ГБ», – сказав Володимир Чеславський.

За весь час проведення експертизи з командою ніхто не контактував, на доопрацювання проєкт жодного разу не відправили. І навіть після скарги Володимира розглядати її не поспішали.

 Підстави ГБК щодо відхилення проекту № 955

Зрештою, запросили лідера команди на засідання Громадської бюджетної комісії, де мали розглядати скаргу. Але бодай якось захистити свій проєкт змоги не дали. А представники Печерської райради спочатку взагалі не виходили на зв’язок.

«Я спробував розповісти про свій проєкт, але головуючий вимкнув мені мікрофон і, неначе закликаючи гоголівського Вія, як заворожений, повторював: «Печерська РДА, ви тут?» Настала довга пауза, яка тривала більш як 5 хвилин. За цей час я міг би щось розповісти про проєкт, але мені вимикали мікрофон», – розповів пан Чеславський.

Зрештою, проєкт відхилили остаточно. За словами Володимира, це не єдиний проєкт стосовно людей з інвалідністю, який не пройшов експертизу ГБК.

«Невмотивована дискримінація проєктів для людей з інвалідністю очевидна. Особливо цинічно, коли це роблять проти тих, кому немає як себе захистити», – зазначив активіст.

Другие новости