
Одним з найяскравіших трендів виборчої кампанії, що минула, називають запит суспільства на "нові обличчя" у парламенті. Та за новими партійними вивісками часто ховаються "старі" гравці політикуму. Ця ситуація найбільш характерна для мажоритарних округів, стверджує політолог Людмила Зубрицька.

Кандидат політичних наук, доцент кафедри політології НаУКМА зазначає: в основі тренду лежить відчуття реваншу, яке кожен наділяє власним сенсом залежно від того, в якому соціальному дизайні він живе: хтось боїться реваншу "Партії регіонів", хтось – повернення проросійських сил, хтось – націоналістів.
"Якщо ми візьмемо сьогодні списки кандидатів, а їх доволі багато, то там безліч людей, прізвищ, які ніяк не могли не бути в "Партії регіонів". Чому? Тому що партія була масова. Тому що, якщо людина має волю до політики, то вона буде намагатися якимось чином продовжити своє політичне життя", – пояснює пані Людмила, – "І тому на регіональному рівні, звісно, у нас політики починають перевзуватися на ходу, дуже швидко. Тобто вони змінюють політичні партії".
На думку політолога, цьому сприяє й те, що політичне поле в Україні неврегульоване стовідсотково ані на законодавчому рівні, ані на рівні цінностей, сприйняття. І саме завдяки цьому політичні актори дозволяють собі різноманітні люфти.
Інтерв’ю повністю: "Ми живемо в епоху тотального популізму" – політолог Людмила Зубрицька про маніпулювання свідомістю виборців