ПоддержатьУкраїнська

Очільник Ради НБУ Данилишин підозрює правління регулятора у саботажі – подробиці

StopCor
StopCor

StopCor

Очільник Ради НБУ Данилишин підозрює правління регулятора у саботажі – подробиці

Помилки правління Національного банку України у кінці 2018-го – на початку 2019-го років при встановленні облікової ставки на основі помилкових прогнозів, ймовірно, є ознаками навмисного гальмування пришвидшеного розвитку України, заявив очільник Ради НБУ Богдан Данилишин.

 Фото: Facebook Богдан Данилишин

"В умовах, коли показник інфляції за останній рік становить 5,1%, спостерігається фактично промислова дефляція, показник облікової ставки на рівні 15,5% можна вважати саботажем на шляху пом’якшення монетарної політики", – написав він на сторінці у Facebook у п’ятницю.

Данилишин зауважив, що рішення щодо зниження облікової ставки до 13,5% річних і підвищення ліміту інтервенцій на валютному ринку до 50-ти мільйонів на день потрібно було ухвалити ще на початку листопада.

"До зниження облікової ставки правління підштовхнула різка критика з боку Ради НБУ та громадськості. Діяльність правління НБУ, яка стримує пониження облікової ставки, завдає суттєвого удару по економічному зростанню, стає причиною сповільнення кредитування економіки та зростання дисбалансів у зовнішній торгівлі", – вважає голова Ради НБУ.

На його думку, повільне зниження облікової ставки на фоні низької інфляції унеможливлює кредитування великих підприємств у національній валюті, а значення інфляції нижче інфляційного таргету становить реальну загрозу для подальшого зростання ВВП та поповнення бюджету.

"Наразі реальна ставка для України мала б становити до 10% річних (рівень нейтральної ставки для України – 3% річних), враховуючи також нинішній рівень інфляції за індексом споживчих цін", – констатував він.

Підсумовуючи, нагадаємо, що 13 грудня НБУ знизив облікову ставку до рівня, на якому вона знаходилась 2 роки тому – до 13,5% річних. На думку Данилишина, це потрібно було зробити, адже від цих показників залежить доля великих підприємств. І чим вища ставка – тим вищі кредити. Відповідно, бізнес не хоче платити великі відсотки за кредитами та надає перевагу не брати їх взагалі, а заощаджувати, що гальмує їхній розвиток внаслідок недостачі позикового капіталу.

 Протести проти керівництва НБУ вже місяць тривають у столиці Фото: СтопКор

Зазначимо, що неефективне управління керівництва НБУ помітили не лише в Раді, а й у суспільстві. Люди вийшли на масштабні акції протесту, які вже 5-ий тиждень поспіль тривають під будівлею Нацбанку. Активісти вимагають відставки очільника НБУ Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової. Ті зі свого боку ігнорують мітингарів, які готові надати факти некомпетентності чиновників, та жодного разу не вийшли, щоб поспілкуватися з протестувальниками.

https://www.facebook.com/stopcor.ua/videos/447248269327257/?v=447248269327257

Другие новости