ПоддержатьУкраїнська

Офіс президента пояснив для чого потрібне зменшення кількості депутатів у ВРУ

StopCor
StopCor

StopCor

Офіс президента пояснив для чого потрібне зменшення кількості депутатів у ВРУ

В Офісі президента зазначають, що зменшення кількості депутатів у Верховній Раді пов'язане з децентралізацією. Повідомляється, що регіони отримають більше повноважень і саме через це допомога такої кількості депутатів не буде мати сенсу.

 Фото: Офіс президента

Про це пише Українська правда.

"Мотивація необхідності ухвалення колегіального рішення про зменшення кількості депутатів цілком очевидна. В Україні відбулася глибока реформа децентралізації.

Це означає, що на місця були передані як більші повноваження, так і суттєво більші фінансові можливості для їхньої реалізації. Відповідно, після зміни балансу між центральною та місцевою владою виникла потреба і в більшій концентрації фаховості на рівні національного парламенту.

Звична для нас кількість народних депутатів України є завеликою та породжує спокусу для численних гравців з об’ємним лобістським ресурсом дарувати місця у списках своїх партій як винагороду за багатолітнє попутництво.

Вважаємо, що депутатський мандат не може бути винагородою. Зменшення кількості народних обранців може позитивно позначитися на якості представництва інтересів виборців. Зросте конкуренція за депутатський мандат", - йдеться у повідомленні.

В ОП вважають, що парламент стане ще професійнішим, а 300 народних обранців є абсолютно виправданою кількістю депутатів з урахуванням нового устрою країни.

У Зеленського додали, що якщо люди скажуть "так", жоден політик – скільки б у нього не було впливу – не зможе заперечити волю народу.

Відзначається, що ініційоване Зеленським опитування не матиме прямих юридичних наслідків.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, Зеленський представив три останні запитання всеукраїнського опитування.

Другие новости