ПоддержатьУкраїнська

Підпільною бізнес-імперією Скосаря зацікавились у ДФС

StopCor
StopCor

StopCor

Підпільною бізнес-імперією Скосаря зацікавились у ДФС

З родиною скандально відомого екснардепа Скосаря у Дніпрі пов’язана низка компаній, які мають податкові борги та виводять гроші в офшори. Можливо, саме ці кошти й допомогли пану Ігорю свого часу «придбати» місце під куполом Ради. Яку роль у цьому бізнесі відіграють природні надра загальнодержавного рівня та хто насправді стоїть за цими схемами? Дивіться у матеріалі Марії Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=w9yfzLd5B3Q

Проаналізувавши всі іноземні компанії, що є бенефіціарами «бізнес-імперії» Скосарів, медійники виявили шокуючі факти: власниками чотирьох із них, зареєстрованих на Кіпрі, є одні й ті самі особи, а саме Георг Кіроу та Марія Милона.

А директор одного з підприємств – другий чоловік ексдружини Ігоря Скосаря Дмитро Візгалов.

І схоже, саме Дмитро Візгалов й контролює Євгенія Коссова, Євгена Скосаря та його батька Ігоря. Ця грандіозна павутина з підприємств просто вражає. Більшість з них навіть не займається своєю діяльністю.

Проте є ще одна компанія, роботу якої журналістам вдалося зафіксувати. ТОВ «Любимівський гранітний кар’єр» спеціалізується на видобутку піску, гравію, глин і каоліну. Проте дозволу на діяльність у підприємства немає.

В інформації, отриманій від Державної служби геології та надр України щодо суб’єктів господарювання, яким наданий спеціальний дозвіл, «Любимівський гранітний кар’єр» відсутній. Внаслідок чого він не зареєстрований як платник рентної плати за користування надрами.

 З родиною Скосаря пов'язана ціла низка підприємств

Офіційно тут працює 109 осіб. До речі, ця компанія придбала собі майже 700 тисяч тонн піску, і в кого? В товариства «ЮМИН ГРУП». Це більше ніж 10 тисяч залізничних вагонів.

Провівши аналітику всіх цих компаній, ми з’ясували й те, що зареєстровані вони в одних і тих самих місцях.

«Дуже поширеною є ситуація, коли за однією адресою зареєстровано декілька десятків підприємств, що є абсолютно неможливим, коли в одному офісі можуть тіснитися десятки людей. Але у нас це поширена ситуація», – коментує схему юрист ГО «Стоп корупції» Юрій Прокопчук.

 Офшорні компанії пов'язані з Дмитром Візгаловим

Що ж це насправді: банальне відмивання коштів чи ведення незаконного бізнесу? Відповіді знімальна група «СтопКору» намагалась отримати в одного з фігурантів – Дмитра Візгалова. Та журналістам так і не вдалося знайти пана Дмитра у жодному з його помешкань. Медійники писали йому, телефонували, проте відповіді й досі немає.

Тож скільки з усіх перерахованих нами компаній існує не просто на папері? «СтопКор» надіслав запити до Державної фіскальної служби України та правоохоронних органів.

Далі буде. Ще більше деталей масштабного розслідування дивіться вже у наших наступних випусках.

Другие новости